USA tõkestas ÜRO Süüria vaherahu toetava resolutsiooni

Süüria valitsusvägede sõdurid Saraqibis.

FOTO: -/AFP

USA tõkestas reedel ÜRO Julgeolekunõukogu Süüria vaherahu toetava resolutsiooni, teatasid diplomaadid pärast kinniste uste taga aset leidnud kohtumist.

«See on enneaegne,» ütles USA esindaja Venemaa suursaadiku maailmaorganisatsiooni juures Vassili Nebenzia ette pandud resolutsiooni kohta.

Süüria president  Bashar al-Assad väljendas reedel heameelt Venemaa ja Türgi vahel riigi loodeosas saavutatud vaherahu üle, teatas presidendiamet.

«President Assad väljendas telefonikõnes Venemaa presidendile Vladimir Putinile rahulolu seoses Türgi poolega kohtumisel saavutatud vaherahu üle,» kirjutati teadaandes.

Euroopa Liidu riigid tervitasid reedel ettevaatlikult Vene-Türgi relvarahu Süürias, kuid ärgitasid pooli rohkem humanitaarabi sisse lubama.

EL-i liikmesriikide välisministrid on kogunenud Horvaatia pealinna Zagrebisse, et arutada kriisi Süüria loodeosas Idlibi provintsis, kus vastamisi on Türgi ja Venemaa toel võitlevad Süüria valitsusväed.

Relvarahu jõustus südaööl ning peatas ägedad lahingud, mis on põhjustanud humanitaarkriisi ning Türgi ja Venemaa otsekonflikti ohu. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles