Valitsusallikas: Kreeka pikendab piiritara ühispiiril Türgiga

Pagulased üritavad Kreeka politseinike ja kaitseväelaste pilgu all Kreeka-Türgi piiril Kastaniési lähedal traattõkkest läbi tungida.

FOTO: Dimitris Tosidis/zumapress.com/Scanpix

Kreeka pikendab piiritara maismaapiiril Türgiga, et takistada migrantide ebaseaduslikku sisenemist riiki, teatas valitsusallikas pühapäeval.

«Me otsustasime otsekohe pikendada tara kolmes erinevas piirkonnas,» ütles allikas ja lisas, et uued lõigud, mis jäävad praegu kõige suurema surve all olevast piirkonnast lõuna poole, hõlmavad umbes 36 kilomeetrit.

Ka praegust piiritara lõiku tugevdatakse, lisas allikas.

Kümned tuhanded asüülitaotlejad on püüdnud tungida üle Kreeka-Türgi piiri pärast seda, kui Ankara nädal tagasi teatas, et ei takista enam nende püüdu jõuda Euroopa Liitu.

Politseiallikas ütles pühapäeval AFP-le, et märulipolitsei üksused kogu riigist on saadetud tugevdama piirivalvet ning kasutatakse ka droone ja politseikoeri.

Kreeka valitsus näitas nädalavahetusel videoklippi, mis ametnike sõnul näitas, kuidas Türgi armeesoomuk aitas migrantidel piiritara lõhkuda.

Türgi on omakorda süüdistanud Kreeka piirivalvureid liigse jõu kasutamises migrantide vastu, mistõttu on saanud viga suur hulk inimesi ja surma vähemalt viis.

Ateena on neid süüdistusi nimetanud lausvaleks.

Tagasi üles
Back