iDeal kampaania

Tulsi Gabbard lõpetab oma USA presidendikampaania, toetab Joe Bidenit

USA demokraat Tulsi Gabbard kampaaniaüritusel New Hampshire'i osariigis 6. veebruar 2020.

FOTO: Reuters / Scanpix

USA kongressi liige Tulsi Gabbard lõpetas kandideerimise demokraatide presidendikandidaadiks ning avaldas toetust Joe Bidenile, kui võimalikule novembris toimuvate presidendivalimiste Trumpi vastaskandidaadile.

«Peatan tänasest oma presidendivalimiste kampaania ning annan oma täieliku toetuse asepresident Joe Bidenile tema püüdlustes meie riiki ühendada,» teatas Hawaiil viibiv kongressiliige videosõnumi vahendusel.

Ehkki ma ei pruugi asepresidendiga kõigil teemadel nõustuda, tean kindlalt, et tal on hea süda ning et teda motiveerivad armastus Ameerika riigi ja rahva vastu, lisas ta.

Pärast Gabbardi loobumist jäävad demokraatide presidendikandidaadi koha eest võistlema favoriit Biden ning vasakpoolsemate vaadetega senaator Bernie Sanders.

Gabbardi toetusavaldus oli üllatav, sest aastal 2016 oli ta tuline Sandersi pooldaja ning toetab senaatori tervishoiureformi plaani, mille kohaselt peaksid ravikindlustuse saama kõik ameeriklased.

Sanders on surve all kandideerimine lõpetada, olles saanud viimastel eelvalimiste voorudel nigelaid tulemusi, kaasa arvatud ka kolmes osariigis toimunud eelvalimistel sel nädalal.

«Pärast teisipäevaseid valimisi on selge, et demokraatide valijad on otsustanud, et asepresident Biden on see, kes läheb üldvalimistel vastu president Trumpile,» ütles Gabbard.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles