GRAAFIK ⟩ LÜHIÜLEVAADE: koroonaviiruse arenguid erinevates riikides 20.03.

Vaikus Jeruusalemmas.

FOTO: Ammar Awad/Reuters/Scanpix

Hiinas langesid CO2 emissioonid, Saudi Araabias joodi desinfitseerimisvahendit ja Ungari piiridel jätkub endiselt segadus, selgub koroonaviiruse ülevaatest maailma riikides.

BRASIILIA: Rio de Janeiros teatati kahest esimesest koroonaviirusega seotud surmast. Kokku on viirus nõudnud Brasiilias kuus inimelu. Riik on sulgenud külastajatele piire.

EGIPTUS: Riigis kinnitati 46 uut koroonaviiruse juhtumit. Nakatumiste koguarv on 256.

HIINA: Autode, tehaste ja soojajaamade CO2 emissioonid vähenesid koroonaviiruse tõttu kehtestatud eriolukorra järel 40 protsenti.

IIRIMAA: Koroonaviirusesse nakatunute koguarv tõusis 557 inimeseni, eile oli nakatunuid 366. Tegu on suurima päevase kasvuga.

IISRAEL: Peaminister Benjamin Netanyahu teatas, et valitsus väljastab korralduse elanikel kodus püsimiseks, et koroonaviiruse levikut takistada.

KATAR: Riigi tööstustsoon on saanud koroonaviiruse uueks levilaks, seades ohtu paljud rändetöölised, kes riigis elavad ja töötavad.

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK: Eriolukorra järel ootab kõiki koroonaviiruse kohta valeinfo levitajaid kuni kuue kuu pikkune vanglakaristus.

NIGER: Riigis kinnitati esimene koroonaviiruse juhtum 36-aastasel naisel, kes oli reisinud hiljuti Togos, Ghanas, Elevandiluurannikul ja Burkina Fasos.

SAUDI ARAABIA: Prokuratuur käskis vahistada kaks isikut, kes olid reklaaminud videos desintitseerimisvahendi joomist koroonaviiruse tõrjumiseks. Kuningas Salman tegi esimest korda pärast puhangu algust avaliku pöördumise, milles lubas jätkata viiruse levikut piiravate meetmete rakendamist.

SLOVAKKIA: Valitsuse lennuk miljoni kaitsemaski ja 100 000 kiirtestiga maandus Bratislavas. Saadetis on mõeldud leevendama kohalike vahendite puudust.

TÜRGI: Riigi otsus peatada jalgpallihooaeg tähendab seda, et spordivõistlused on seiskunud kogu Euroopas ja praktiliselt kogu maailmas. Austraalia on selle osas erand.

UNGARI: Kaos piiridel jätkub. Esmaspäeval suleti ootamatult riigi piirid ning välisriikide diplomaadid paluvad Budapestil lõksus inimesi riiki lasta.

VENEZUELA: Riigis kinnitati kuus uut koroonaviiruse juhtumit, kokku on nakatunuid 42.

ÜHENDKUNINGRIIK: Peaminister Boris Johnson märkis, et on kindel koroonaviiruse leviku aeglustamises järgmise kolme kuu jooksul sotsiaalse kontakti vähendamise teel.

Tagasi üles