iDeal kampaania

LÜHIÜLEVAADE: koroonaviiruse arenguid erinevates riikides 23.03

Näomaskiga palvuselt tulija Al-Aqsa mošee ees.

FOTO: AHMAD GHARABLI / AFP / Scanpix

Al-Aqsa mošee on palvetajatele suletud, Itaalias on keelatud ka riigisisene reisimine ja Šveits mobiiseerib esimest korda pärast Teist maailmasõda sõjaväe reservistid, selgub tänastest koroonaviirusega seotud maailma uudistest.

ARAABIA ÜHENDEMIRAADID: Oktoobris Dubais algava EXPO 2020 korraldajad lubavad olukorda ümber hinnata ja kohaneda.

BRASIILIA: President Jair Bolsonaro eitas väiteid, et riigi tervishoiusüsteem kukub järgmise kuu jooksul kokku, minnes sellega vastuollu omaenese tervishoiuministriga. Surmade arv riigis tõusis 39 protsenti ja kinnitatud nakkusjuhtumite arv ületas 1500.

ETIOOPIA: Kohale jõudis esimene lennukitäis kaitsevarustust, mille annetas Hiina miljardär ja Alibaba kaasasutaja Jack Ma.

HIINA: Uudisteagentuur Reuters avastas, et mitu kuud enne pandeemia algust kaotas USA administratsioon Pekingist ametikoha, mille ülesandeks oli jälgida tõvepuhanguid Hiinas.

HISPAANIA: Valitsus soovib eriolukorda pikendada 11. aprillini, et saada Euroopa suuruselt teine koroonapuhang kontrolli alla. Surnute arv ületas 1700, kinnitatud nakatumisjuhtumiseid on üle 28 000.

IIRIMAA: Esitas tellimuse suurele kogusele Covid-19 testimise varustusele ja tervishoiutöötajate isikukaitsevahenditele.

IISRAEL: Eesmärgiga pidurdada koroonaviiruse levikut peatati kõik moslemite palvused Jeruusalemma Al-Aqsa mošees.

ITAALIA: Keelas riigisisese reisimise.

MEHHIKO: Migrandid USA piiri lähedal asuvas Matamorose laagris püüavad end koroonaviiruse eest isoleerida nii hästi kui see nende tihedalt asustatud telkides võimalik on.

PAKISTAN: Koroonaviiruse kahtlusega patsiente läbi vaadanud arst sai ise nakkuse ja suri sellesse.

PRANTSUSMAA: Ökoloogilise ülemineku ministrist Emmanuelle Wargonist sai kolmas valitsuse liige, kes teatas positiivsest koroonatestist; Alates möödunud nädala teisipäevast, kui koroonaviirusega seoses liikumispiirangud kehtestati, on registreeritud 91 824 nende rikkumist.

SAKSAMAA: Liidukantsler Angela Merkel suundus karantiini pärast seda, kui selgus, et teda vaktsineerinud arst andis positiivse koroonaviiruse proovi.

ŠVEITS: Esimest korda pärast Teist maailmasõda kutsus välja armeereservistid. Kaitseväe teatel saavad nad haiglatele appi saata kuni 8000 inimest.

SÜÜRIA: Kinnitas esimese koroonaviirusse nakatumise juhtumi, see oli inimene, kes oli riiki saabunud välismaalt.

TŠEHHI: Esimeseks koroonaviirusse surnuks sai 95-aastane mees.

USA: Vabariiklasest Rand Paulist sai esimene positiivse koroonatesti andnud senaator. Veel kolme kongressi liikme nakatumine on kinnitust leidnud ja vähemalt 22 on karantiinis.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles