MH17 kohtuistung lükatakse edasi

Rist lennul MH17 hukkunute mälestuseks Donetski oblastis.

FOTO: ALEXANDER ERMOTŠENKO/REUTERS/SCANPIX

Kohtuprotsess nelja Malaysia Airlinesi lennu MH17 allatulistamisega seotud süüdistatava osas lükkub endasi juunisse.

Lennu MH17 allatulistamises mõrvasüüdistused saanud nelja mehe kohtuprotsess lükatakse 8. juunile, et anda kaitseadvokaatidele rohkem aega ette valmistuda, teatasid juhtumiga tegelevad Hollandi kohtu kohtunikud täna.

Süüdistatavad - Vene kodanikud Sergei Dubinski, Oleg Pulatov ja Igor Girkin ning Ukraina kodanik Leonid Hartšenko - olid 2014. aastal kõrgetel positsioonidel venemeelsetes relvarühmitustes Ida-Ukrainas.

Neljale mehele on esitatud süüdistused tapmises ja lennukatastroofi põhjustamises.

Prokuröride sõnul aitasid neli meest korraldada lennuki allatulistamiseks kasutatud Vene raketisüsteemi paigutamist.

Pulatov ei ilmunud isiklikult kohtusse ja saatis ennast esindama oma advokaadid, kes väitsid, et nende klient ei olnud mingil moel lennukatastroofiga seotud. Teiste süüdistatavate üle toimub kohtuprotsess ilma nende osaluseta.

Pulatovi advokaadid olid vastu istungi avamisele 9. mail ning väitsid, et neil on vaja rohkem aega kõikide kohtumaterjalidega tutvumiseks. Täna nõustusid Hollandi kohtunikud palvele vastu tulema.

«Kohus lükkab Pulatovi juhtumi uurimise edasi 8. juuni kell 10ni ja siis on valmis kaitsjad rääkima,» lausus istungit juhatav Hendrik Steenhuis.

Kohtunik lisas, et juhtumite menetlemine kolme ülejäänud süüdistatava osas peatatakse samuti antud kuupäevani.

Tänane istung peeti uue koroonaviiruse puhangu tõttu suletud uste taga, kuid see kanti üle internetis otseedastusena.

2014. aastal Ida-Ukraina kohal alla tulistatud Amsterdamist Kuala Lumpurisse teel olnud lennul hukkusid kõik 298 pardalolnut. Venemaa on eitanud juhtumiga seotust.

Tagasi üles