Prantsuse koroonaohvrite arv tõusis 240 võrra 1100-ni

Pariisi tänavatel.

FOTO: JB Autissier via www.imago-images.de/imago images/PanoramiC

Uue koroonaviiruse ohvrite arv Prantsusmaal tõusis 240 võrra 1100-ni, teatas teisipäeval kõrge tervishoiuametnik Jerome Salomon.

Salomon ütles, et kinnitust on leidnud 22 300 inimese haigestumine, kellest 10 176 on haiglaravil. Neist omakorda 2516 on intensiivraviosakondades.

Prantsusmaal eelmisel nädalal kehtestatud karmid liikumispiirangud uue koroonaviiruse pandeemia vastu võitlemiseks peaksid kehtima vähemalt kuus nädalat, ütles valitsust nõustav teadusekspertide komitee teisipäeval.

«Piirang kehtib tõenäoliselt vähemalt kuus nädalat alates selle rakendamisest (17. märtsil),» ütles komitee ja lisas, et meetme pikendamine esialgsest kahest nädalast on möödapääsmatu.

Prantsusmaa põllumajandusminister Didier Guillaume pöördus teisipäeval koroonaviiruse tõttu tööta jäänud inimeste poole, soovitades neil appi minna põllumeestele ja karjakasvatajatele, kel on suve saabudes töökäsi vaja.

«Praegu on põllumajandussektoris 200 000 võimalikku töökohta,» peamiselt seetõttu, et hooajatöölised, kes tulevad tavaliselt kas Hispaaniast või Ida-Euroopast, ei saa praegu riiki siseneda, ütles Guillaume.

Põllumeeste sõnul on aktiivsetest töökätest suur puudus, sest spargli, maasikate ja teiste varaste saagitaimede esimene saak on küps.

Kogu riigis on suletud hotellid, restoranid ja kauplused, mis avaldab survet Prantsusmaa majandusele ajal, mil algamas on oluline suvine turismihooaeg.

Riigi turismisektor võib kaotada tuludena kuni 40 miljardit eurot, juhul kui kriis kestab kolm kuud, ütles riigi asevälisminister Jean-Baptiste Lemoyne.

Möödunud aastal kulutasid turistid riigis 58 miljardit eurot ning siseturism tõi sisse 110 miljardit eurot.

Tagasi üles