Koroonaviirus jättis venelanna ja tema poja Malaisia lennujaama teadmata ajaks lõksu

Kuala Lumpuri lennujaama lõksu jäänud turistid.

FOTO: VALARIE ASTASHOVA/Reuters/Scanpix

Pärast seda kui Malaisia koroonaviiruse tõttu oma piirid sulges ja lennud tühistas, on venelanna Valerie Azure koos oma pojaga veetnud kolm ööd Malaisia lennujaama põrandal.

31-aastase Azure sõnul jäi temaga koos Kuala Lumpuri lennujaama kinni veel rohkem kui kümme inimest. Mitu nädalat Malaisias asuvas Afganistani põgenike kogukonnakeskuses vabatahtlikku tööd teinud naine ja tema üheksa-aastane poeg astusid esmaspäeval AirAsia lennule Taisse. Nad saadeti aga lennukist tagasi, kuna ametnikud nõudsid vereproovi, mis tõestaks, et nad ei ole koroonaviirusesse nakatunud.

Välismaalastele on Malaisiasse sisenemine keelatud alates 18. märtsist. Naine rääkis Reutersile, kuidas neile öeldi, et nad peavad Malaisiasse jääma. Algul ei uskunud ta enda sõnul, et see jutt tõsine on.

Koos Azurega jäid kinni ka Vietnamist, Pakistanist ja Filipiinidelt pärit reisijad. Lennufirma toob neile kolm korda päevas vett ja söögiks riisi või nuudleid. Ööbitakse papist ja riidest valmistatud asemetel.

Lõksu jäänud venelanna poeg lennujaamas.

FOTO: VALARIE ASTASHOVA/Reuters/Scanpix

Viimased seitse aastat Tais elanud naine juhib hostelit Koh Tao saarel. Enda sõnul pole tal raha osta umbes 2700 eurot maksev pilet Venemaale, kus tal pole ei sõpru ega pereliikmeid. Kui algselt plaanisid nad lennujaama jääda kuni Malaisia sisenemiskeelu lõpuni 31. märtsil, siis nüüd on keeldu pikendatud 14. aprillini.

Venemaa saatkonnast öeldi talle, et ta võidakse toimetada immigrantide kinnipidamiskeskusesse.

Lennujaama pressiesindaja sõnul on naisele selgitatud, et AirAsia püüab koos Venemaa saatkonnaga olukorda lahendada. «Võite olla kindlad, et AirAsia hoolitseb nende heaolu eest ja pakub sel keerulisel ajal neile toitu,» ütles lennufirma esindaja Reutersile.

Pressiesindaja soovitab kõigil lõksu jäänud reisijatel ühendust võtta oma saatkonnaga, kuna probleemi lahendamine ei ole lennufirma võimuses. Immigratsiooniametist öeldi Reutersile, et asja uuritakse.

Azure sõnul on tema poeg olnud õnnetu alates sellest ajast, kui lennujaama turvatöötajad tema ainsa mänguasja ära võtsid. Turvatöötaja olevat poisilt tema palli konfiskeerinud ja öelnud, et lennujaam ei ole mänguväljak.

«See oli tema ainuke meelelahutus. Nüüd ta lihtsalt istub siin. Üritan teda tegevuses hoida, mänge mängida.» Venelanna muretseb enda sõnul lennujaamas haigestumise pärast. «Ma ei tea kui turvaline see on...meil jääb üle ainult loota ja palvetada,» sõnas ta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles