Austraallased proovivad tuberkuloosivaktsiini koroonaviiruse vastu

Süstal tuberkuloosivaktsiiniga. Foto on illustratiivne. FOTO: PA Wire/Press Association Images / Scanpix

Austraalia teadlased korraldavad kiire ja ulatusliku katsetuse, kas aastakümneid tuberkuloosi ärahoidmiseks kasutatud vaktsiin suudab kaitsta tervishoiutöötajaid uue koroonaviiruse vastu.

Melbourne'is asuva Murdochi lasteuuringute instituudi teadlased ütlesid reedel, et BCG vaktsiiniga katsetamine hõlmab 4000 tervishoiutöötajat haiglastes üle Austraalia. Eesmärk on uurida, kas vaktsiin suudab vähendada COVID-19 sümptomeid.

«Kuigi see töötati algselt välja tuberkuloosi vastu ja endiselt antakse rohkem kui 130 miljonile beebile aastas sel eesmärgil, tugevdab BCG inimeste »eesliini« immuunsust, õpetades seda reageerima mikroobidele suurema intensiivsusega,» ütlesid teadlased avalduses.

Teadlaste rühma juhi Nigel Curtise sõnul loodetakse näha COVID-19 sümptomite leevendumist tervishoiutöötajatel, kes saavad BCG vaktsiini.

Austraalia föderaal- ja osariikide tervishoiuvõimud on katsetuse heaks kiitnud.

Samalaadseid katsetusi tehakse veel mitmes riigis, nende seas Hollandis, Saksamaal ja Ühendkuningriigis.

Murdochi instituudi direktor Kathryn North ütles, et katsetus võimaldab korralikult testida vaktsiini mõju COVID-19 sümptomite vastu ja see võib aidata päästa «meie kangelaslike eesliinil olevate tervishoiutöötajate elusid».

Ta avaldas lootust, et inimeste kaasasündinud immuunsuset tugevdamine COVID-19 sümptomite vastu aitab võita aega spetsiifilise vaktsiini väljatöötamiseks selle haiguse vastu.

Tagasi üles
Back