Talibanile ei sobi Afganistani valitsuse läbirääkijad

Talibani esindajad.

FOTO: ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/AP

Taliban keeldus laupäeval pidamast kõnelusi Afganistani valitsuse läbirääkijate rühmaga, mis loodi islamiliikumisega rahukõneluste pidamiseks.

Afganistani valitsus teatas reedel pärast kuid viivitusi 21-liikmelise tiimi moodustamisest Afganistani-sisesteks kõnelusteks, mis on olulisel kohal USA-juhitud rahuprotsessis.

Talibani teatel ei suutnud valitsus moodustada piisavalt kaasavat tiimi.

«Me oleme nõus pidama kõnelusi ainult sellise läbirääkijate rühmaga, mis järgib meie leppeid ja on kokku pandud vastavalt neis määratud põhimõtetele,» teatas Taliban.

«Tõelise ja püsiva rahu saavutamiseks peavad eelnimetatud meeskonnaga nõustuma kõik Afganistani osapooled,» ütles liikumine ja lisas, et valitsuse tiimiga pole rahul ka teised Afganistani-siseste kõneluste osalised.

USA-Talibani rahuleppe järgi lubasid mässulised jätkata Kabuli valitsusega kõnelusi relvarahu üle. Vastutasuks nõustusid USA ja selle liitlased väed Afganistanist 14 kuuga välja viima.

Afganistani valitsuse teatel juhiks läbirääkimistiimi endine luurejuht Masoom Stanekzai ja selle koosseisu kuuluks ka Batur Dostum, kelle isa Abdul Rashid Dostum on inimõiguste rikkumistes süüdistatav kurikuulus endine sõjapealik

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles