N, 23.03.2023

Põhja-Korea korraldas taas raketitulistamise

Põhja-Korea korraldas taas raketitulistamise
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rakett
Rakett Foto: HANDOUT/REUTERS

Põhja-Korea tulistas pühapäeval idarannikult välja esialgu tuvastamata mürsu, teatas Lõuna-Korea uudisteagentuur Yonhap viidates armeeallikatele.

Tavaliselt on sellisel puhul tegemist olnud raketikatsetustega.

Põhja-Korea tulistas viimati nädal tagasi idarannikult merre kaks lühimaa ballistilist raketti. Kokku on tegemist juba neljanda taolise tulistamisega kuu jooksul.

USA president Donald Trump saatis nädala tagasi kirja Põhja-Korea liidrile Kim Jong-unile, milles tegi muu hulgas ettepaneku kahe riigi suhete edendamiseks.

Washingtoni ja Pyongyangi tuumadesarmeerimiskõnelused on üle aasta ummikus pärast seda, kui Hanoi tippkohtumine Kimi ja USA presidendi Donald Trumpi vahel Hanois tulemusteta lõppes. 

Põhja-Korea teatel on riigis koroonaviiruse karantiinis umbes 2280 kodanikku ja kaks välismaalast. Võimud on viimastel nädalatel vabastanud tuhandeid inimesi, kellel pole mingeid haiguse sümptomeid.

Põhja-Korea riiklik uudisteagentuur KCNA teatas reedel, et riik on endiselt häireolukorras, kuna uus koroonaviiruse pandeemia levib üle kogu maailma, ning on valmis pikendama oma viirusetõrjemeetmeid.

Põhja-Korea ei ole avalikult kinnitanud ühtegi COVID-19 juhtumit, kuid riigimeedia on nimetanud viirusetõrjemeetmeid «riikliku eksistentsi» küsimuseks.

Pyongyang on keelanud välisturistide sisenemise riiki, peaaegu sulgenud kogu piiriülese liikluse Hiinaga, mobiliseerinud tervishoiutöötajad jälgima elanikke ja isoleerima kõik need, kellel on avaldunud sümptomid.

Märksõnad
Tagasi üles