«Ma kardan, et nälg tapab paljusid meist enne kui koroonaviirus,» rääkis Mohammed Sabir, üks miljonitest indialastest, kelle igapäevane kõhutäis sõltub vaid sel samal päeval teenitud palgast.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Indias kehtestati ulatuslikud liikumispiirangud nädal aega tagasi. Suurele hulgale inimestest, kes elatusid seni juhutöödest ja suutsid end iga päev toita vaid tänu sel samal päeval teenitud palgale, tähendab liikumiskeeld ühtlasi ka nälga.

«Ma teenisin iga päev 600 ruupiat (seitse eurot) ja mul on viis suud toita. Meil saab paari päevaga toit otsa. Ma tean, millist ohtu koroonaviirus endast kujutab, aga ma ei saa näha oma lapsi nälgimas,» rääkis BBC-le indialane Ramesh Kumar, kes läks ühel hommikul liikumispiiranguid eriates ehitusplatsile, kust tal vahel on õnnestunud tööd leida.

Ent 1,3 miljardi inimesega riigis pole isolatsioon võimalik ka nende miljonite jaoks, kes elavad tihedalt asustatud slummides ja kodudes, kus puudub veevarustus ning tualettruum.

«Teed on nii kitsad, et kui me üksteisest möödume, ei saa me seda teha ilma, et meie õlad kokku puutuksid,» rääkis slummis elav 36-aastane Jeetender Mahender. «Me kõik käime õues ühistualetis ja ainuüksi minu väikese maja ümbruses elab veel 20 perekonda. Sisuliselt elame me kõik koos. Kui üks meist jääb haigeks, jäävad kõik haigeks.»