Talibani rünnakutes hukkus paar tosinat sõdurit ja politseinikku

Talibani võitlejad.

FOTO: Reuters / Scanpix

Afganistani põhja- ja lõunaosas hukkus islamiliikumise Taliban rünnakutes paar tosinat sõdurit ja politseinikku, teatasid täna kaitseministeerium ja provintsiametnikud.

Taliban ei ole veel võtnud omaks rünnakuid, mis leidsid aset ajal, mil pooled peaksid valmistuma rahukõnelusteks.

Afganistani kaitseministeeriumi teatel ründasid mässulised ööl vastu esmaspäeva riigi lõunaosas Zabuli provintsi Argandabi piirkonnas sõjaväe kontrollpunkti, kus sai surma vähemalt kuus sõdurit.

Riigi kirdeosas asuvas Takhari provintsis ründasid talibid aga pühapäeva õhtul kontrollposte politsei peakorteri lähistel, tappes kuus sõdurit ning 13 politseinikku ja valitsusmeelset sissivõitlejat, ütles provintsi politsei pressiesindaja Khalil Assir. 

Esmaspäeval lõhkes pealinnas Kabulis sõiduki külge kinnitatud lõhkeseadeldis, plahvatuses sai vigastada vähemalt neli inimest. 

Verevalamine leiab aset ajal, kui diplomaadid teevad jõupingutusi Talibani ja Afganistani valituse toomiseks läbirääkimistelaua taha. 

Talibid on vastavalt Ühendriikidega veebruaris saavutatud kokkuleppele nõustunud valitsusega kõnelusi alustama, kuid seda on takistanud vaidlus vangide vahetuse üle ja Talibani rahuolematus valitsuse delegatsiooni koosseisuga. 

Läbirääkimised pidid algse kava kohaselt algama 10. märtsil Oslos, kuid nüüd on nende alguskuupäev ebaselge. 

Tagasi üles