Kreeka politsei vahistas migrante relvile kutsunud iraanlasest anarhisti

Migrandid telgiga Kreeka piiri lähistel Türgis Pazarkules. Nädalavahetusel toimetasid Türgi võimud inimesed sealt kandist ära, kuid pandeemia möödudes ilmselt pingestub olukord piiril taas.

FOTO: Ismail Coskun / AP / Scanpix

Ateena politsei pidas kinni Iraanist pärit noormehe, kes ärgitas sotsiaalmeedias ja valitsusvastastel veebilehtedel Kreeka-Türgi piirile Evrose regiooni kogunevaid migrante ja põgenikke end relvastama ning jõuga Euroopasse liikuma.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kreeka ajalehe Proto Thema andmeil on mehe nimi asüülidokumentide kohaselt Abtin Parsa ning ta oli Ateena anarhistide kogukonna aktiivne liige, toimetades peamiselt Exarcheia ja Kypseli naabruskonnas.

Tal oli kontakte organiseeritud skvotteritega, kes hõivasid pealinnas hooneid ning politseile oli ta teada ühena välismaalastest, kes oli osalenud majade hõivamises ka mitmel pool Ateenat ümbritsevas Atika piirkonnas.

Julgeolekuallikate väitel oli anarhistliku rühmituse Revolutsiooniline Enesekaitse liikmetega läbi käinud Parsa internetis muuhulgas kirjutanud, et kuulid on ainus viis, kuidas avada piirid kõigile. Ka olla ta ärgitanud juba Euroopa Liidus olevaid migrante haarama relvi ja tulema tänavatele, et toetada teiste asüülitaotlejate õigust ühendusse siseneda.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles