Florida sadamasse saabus viiruspuhanguga kruiisilaev
Täiendatud 04.00

Zaandam Floridas.

FOTO: JOE RAEDLE/AFP/Scanpix

Florida osariigis asuva Fort Lauderdale´i sadamasse saabus neljapäeval kruiisilaev Zaandam, mille pardal on kümneid uude koroonaviirusesse haigestunud inimesi, teatasid USA võimuesindajad.

Lõbusõidulaevale ei andnud luba randuda mitmed Lõuna-Ameerika riigid. Sadamale on lähenemas ka Zaandami sõsarlaev Rotterdam, mis saadeti esmamainitule appi ja mis on täislaaditud varusid. 

President Donald Trump lubas juba päev varem, et USA võimud evakueerivad reisijad lõbusõidulaevalt, mille pardal vallandus uue koroonaviiruse puhang.

Kompanii Holland American Line lõbusõidulaeval Zaandam on surnud juba neli inimest ja paarisajal on viiruse sümptomid. Zaandam lahkus Buenos Airesest 7. märtsil ja selle pardal on pea 2500 inimest.

Haigustunnusteta inimesed kavatsetakse koju lennutada. Kergemalt haiged paigutatakse isolatsiooni ja raskelt haiged saavad ravi kohalikus haiglas.

Fort Lauderdale´i suundub veel ka kruiisilaev Coral Princess, mille pardal on koroonaviirus avastatud 12 inimesel. Aluse pardal on 1898 inimest ja see peaks sadamasse jõudma 4. aprillil.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles