Biden: USA demokraadid võivad oma presidendikandidaadi valida virtuaalselt

USA demokraatide presidendikandidaadiks püüdlev endine asepresident Joe Biden.

FOTO: Reuters / Scanpix

USA demokraatide presidendikandidaadiks püüdlev endine asepresident Joe Biden ütles täna, et demokraatide üleriigiline kongress, mis on praegu juulist edasi lükatud augusti keskpaika, võidakse olude sunnil korraldada virtuaalselt.

«Me ei pruugi suuta panna 10 000, 20 000, 30 000 inimest ühte kohta», kui koroonaviiruse pandeemia ei ole taandunud, ütles Biden uudistekanali ABC saates «This Week».

77-aastane Biden on praktiliselt kindel demokraatide presidendikandidaat, kuid tema rivaal, Vermonti senaator Bernie Sanders ei ole veel alla andnud.

Järgmisel teisipäeval korraldab demokraatide presidendikandidaadi eelvalimised Wyomingi osariik, seda hoolimata hoiatustest, et viiruse levikut arvestades on selle läbiviimine ohtlik inimeste tervisele.

Biden ütles, et plaanib avalikkuses maski kanda. See on kooskõlas föderaalsete juhistega, et ameeriklased kataksid avalikes kohtades oma näo, kuid on vastuolus president Donald Trumpiga, kes ütleb, et tema seda ei tee.

«Talle ei pruugi meeldida see, kuidas ta maskis välja näeb, aga asja iva on selles, et tuleb järgida teadust», ütles Biden. «Nii meile räägitakse».

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles