Downing Street: Boris Johnson viidi ennetavateks testideks haiglasse
Täiendatud kell 01.23

Briti peaminister Boris Johnson on Inglismaa kriiskomisjoni atrutelul video vahendusel. 29.03.2020.

FOTO: Xinhua/ZUMAPRESS.com/Scanpix Baltics

Briti peaminister Boris Johnson viidi pühapäeval ettevaatusabinõuna ennetavateks proovideks haiglasse, teatas tema büroo kümme päeva pärast positiivse koroonaviiruse testi andmist.

«Tema arsti soovitusel viidi peaminister täna õhtul haiglasse testimisele,» märkis Downing Street avalduses, nimetades seda sammu «ettevaatusabinõuks». «Tegemist on ettevaatusabinõuga, kuna peaministril on jätkuvalt koroonaviiruse sümptomid 10 päeva pärast positiivset viirustesti.»

Esialgu näib, et Johnsoni haiglasse minek ei ole erakorraline ning tegu on mõistliku sammuga seoses püsivate sümptomitega.

Johnsonil oleks pidanud reedel olema plaanipärane haiglaskäik nädal pärast kaugtööd, ent ta ütles, et jääb jätkuvalt koju, kuna tal oli endiselt kõrge palavik, mis on üks koroonaviiruse sümptomeid.

Johnson (55) teatas 27. märtsil, et tal on mõõdukal kujul COVID-19 sümptomid ning et ta viibib oma Downing Streeti residentsis seitse päeva eneseisolatsioonis.

Teadaolevalt on Johnson hetkel kõige kõrgem viiruskandjast maailmaliider. Tema lapseootel elukaaslane Carrie Symonds ütles, et ta ise on viibinud sümptomite tõttu juba nädala kodus, kuid on paranemas.

Tervishoiuminister Matt Hancock naasis reedel tööle pärast COVID-19 positiivseid proove. Briti tippametnikest on sümptomid avaldunud Briti kõrgeimal tervishoiuametnikul Chris Whittyl.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles