ÜRO juht kutsus valitsusi pandeemia ajal naisi veelgi enam kaitsma

El Salvadoris pühapäeval peetud palmipuudepüha rongkäigu eel piserdatakse kohalikku naist desinfitseerimisvahendiga. Ehkki riik on kehtestanud karantiinireeglid, kavandavad võimud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ka täiendavate piirangute vastu võtmist.

FOTO: Reuters / Scanpix

ÜRO peasekretär António Guterres kutsus pühapäeva hilisõhtul valitsusi kõikjal maailmas kaaluma naiste senisest suuremat kaitsmist ning muutma see põhimõte uue koroonaviiruse pandeemia tõkestamise püüdluste oluliseks osaks.

«Paljude naiste ja tüdrukute jaoks ähvardab suurim oht neid seal, kus neil peaks olema kõige turvalisem. Nende endi kodudes,» ütles Guterres pöördumises ning videoläkituses, mis avaldati subtiitritega mitmes keeles.

Tema sõnul näitavad viimased nädalad olukorras, kus majanduslik ning sotsiaalne surve kasvab ning hirm inimestes süveneb, et üleilmselt on «õudustärataval kombel» hüppeliselt tõusnud koduvägivald.

Guterres kutsus valitsusi tegema senisest suuremat ennetustööd ja heastama naistevastase vägivalla mõju sellega, et riiklike kavade koostamisel koroonaviiruse vastases võitluses muudetaks antud teema plaanide oluliseks osaks.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles