Singapuri eduloo lõpp: koolid kinni, inimesed koju, võõrtöölised karantiini

Singapuri julgeoleku- ja politseiametinikud valvamas karantiini pandud Westlite'i ühiselamut, kus majutatakse võõrtöölisis.

FOTO: EDGAR SU / Reuters / Scanpix

Pikka aega koroonaviiruse leviku eduka pidurdamise poolest teistele riikidele eeskujuks seatud Singapuris on hakanud Covid-19sse haigestumine kiiresti kasvama ning võimud on rutuga kehtestanud eriolukorra: homsest piiratakse inimeste liikumist, suletakse kuuks ajas koolid ja mitte elutähtsad ettevõtted, paljud võõrtöölised on pandud karantiini.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pärast seda kui eile registreeriti Singapuris rekordilised 120 uut koroonaviirusse nakatumise juhtumit, teatas riikliku arengu minister Lawrence Wong, et riigi elanikud peavad edaspidi püsima kodus ning minema välja vaid hädavajadusel, näiteks toidu ostmiseks.

«Reeglid on väga selged. Sa lähed välja ainult hädavajalikeks tegevusteks – tööks, mis on hädavajalik, süüa ostma, koos lähima pereliikmega sportima. Muudel puhkudel peale selle pead sa jääma koju,» lausus Wong.

Seni on Singapur paistnud maailmas silma ulatusliku koroonaviiruse testimisega, mida on võimaldatud kõigile elanikele, ning järjekindla nakkusahelate tuvastamise ja nakatunute karantiini panemisega, vahendas Austraalia telekanal 7 News.

Veel eile olid Singapuri tänavad tihedalt rahvast täis, kuid uued rangemad piirangud lubavad rahvast välja vaid hädavajalikke toimetusi tegema.

FOTO: Roslan Rahman / AFP / Scanpix

Nende meetmetega suudeti esimene koroonaviiruselaine kiiresti kontrolli alla saada, kuid nüüd lahvatanud uus nakkuslaine, mida tõukavad takka võõrsilt naasvad Singapuri elanikud ning ka kohapealne ulatuslikum nakatumine, on viimastel nädalatel uute haigusjuhtude arvu kümnekordistanud – kui kuu aega tagasi oli nakkusjuhte tuvastatud alla saja, siis läinud nädalaks oli neid üle 1300.

Singapuri peaministri Lee Hsien Loongi sõnul tähendab see, et nende tõkestusmeetmed pole olnud piisavad. «See on kainestav uudis, aga me olime arvestanud selle võimalusega,» kirjutas ta eile Facebookis.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles