Koroonaviirusesse nakatunud Boris Johnsoni tervis paraneb
Täiendatud kell 18.08

Briti peaminister Boris Johnson.

FOTO: POOL New/REUTERS/Scanpix

Koroonaviiruse tõttu neljandat päeva haiglas intensiivravil viibiva Briti peaministri Boris Johnsoni tervis paraneb, ütles tema ametlik pressiesindaja täna.

«Peaministril oli hea öö ja ta paraneb St Thomase intensiivravipalatis,» ütles pressiesindaja ja lisas, et valitsusjuhi meeleolu on hea.

Kultuuriminister Oliver Dowden ütles varem BBC-le, et Johnsoni seisund on stabiilne, ta juba istub ja räägib haiglatöötajatega juttu.

Johnson on nimekaim koroonaviirusse nakatunud riigijuht ja peaministri toimetamine intensiivravile riikliku eriolukorra ajal on moodsal ajal enneolematu.

Kuigi Johnsoni tervis on Ühendkuningriigis paljuski tähelepanu keskmes, tuntakse muret ka üldise nakatunute arvu pärast.

Suurbritannias on koroonaviirus tuvastatud rohkem kui 60 000 inimesel. Kolmapäeval registreeriti rekordarv surmajuhtumeid – 938. Ühtekokku on viiruse tagajärjel surnud üle 7000 inimese.

Riigi valitsus, mida juhib ajutiselt välisminister Dominic Raab, arutab 23. märtsil kehtestatud rangete sotsiaalse distantsi meetmete pikendamist.

Ministrid on toonitanud, et pikendamise kohta ei tehta teadet enne praeguse eriolukorra perioodi lõppu esmaspäeval.

«Te ei peaks ootama piirangute kohta otsust täna,» ütles Dowden.

Küsimusele kas Briti valitsus annab politseile karantiini ajal lisavolitusi, vastas Downing Streeti pressiesindaja: «Praegu keskendume selle tagamisele, et juba kehtestatud meetmeid korralikult järgitaks.»

Šotimaa esimene minister Nicola Sturgeon ütles neljapäeval, et piirangud kehtivad tõenäoliselt veel mitu nädalat ja pole võimalust, et need lähipäevadel kaoks.

Ministrid manitsesid rahvast hoidma sotsiaalset distantsi ka lihavõtte nädalavahetusel, mil on oodata sooja ilma.

«Me peame püsima kodus ja põhjus, miks me peame kodus püsima, on NHS-i (riigi tervishoiusüsteemi) kaitsmine ja elude päästmine,» ütles Dowden.

Suurbritannias on koroonaviirus tuvastatud rohkem kui 60 000 inimesel. Eile registreeriti rekordarv surmajuhtumeid – 938. Ühtekokku on viiruse tagajärjel surnud üle 7000 inimese.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles