Tšaadi sõjavägi teatas 52 sõduri ja 1000 džihadisti surmast

Tšaadi sõjaväelased.

FOTO: -/AFP

Tšaadi sõjaväe andmeil sai Tšaadi järve ümbruse piirialal käivitatud pealetungis äärmusrühmituse Boko Haram džihadistide vastu surma 52 sõdurit ja tuhatkond islamivõitlejat. 

Sõjaväe pressiesindaja kolonel Azem Bermendoa Agouna ütles neljapäeval uudisteagentuurile AFP, et operatsioon, mille tingis pea saja sõduri tapmine möödunud kuul, lõppes kolmapäeval, kui Nigeeria džihaadivõitlejad riigist välja tõrjuti. 

Operatsioonis hukkunud sõjaväelaste näol on tegemist kõige suuremate kaotustega valitsusvägede koosseisus läbi aegade. Tšaad kuulutas järve ümbruse sõjatsooniks, et tagada armeele kõik võimalused islamistide purukslöömiseks.

«Tuhat terroristi on tapetud. Hävitatud on 50 pühasõdalaste motoriseeritud alust,» ütles Agouna.

Regioonis tegutsev islamistide rühmitus Boko Haram alustas tegevust 2009. aastal Nigeerias, kuid on nüüdseks laiendanud oma tegevust ka naaberriikidesse.

Konflikt on laienenud ka naaberriikidesse Nigerisse, Tšaadi ja Kameruni, tuues kaasa regionaalse koostöö mässuliste vastu võitlemiseks.

Džihadistid on omakorda jagunenud rivaalitsevatesse leeridesse, kelledest üks on lojaalne Boko Harami kauaaegsele liidrile Abubakar Shekaule ning teine hoiab terroristliku rühmituse Islamiriik poole.

Tagasi üles
Back