Saksa politsei pidas kinni USA baase rünnata plaaninud tadžikid

Kaader äärmusrühmituse Islamiriik propagandavideost.

FOTO: Lehtikuva / Scanpix

Saksa politsei pidas kinni viis Tadžikistani kodanikku, keda kahtlustatakse kuulumises äärmusrühmituse Islamiriik (ISIS) rakukesse, mis kavandas rünnakut Saksamaal paiknevatele USA vägedele, teatas täna prokuratuur.

Neli kahtlusalust peeti kinni varahommikul Nordrhein-Westfaleni liidumaal läbi viidud haarangu tulemusena, üks oli juba varem kätte saadud.

Karlsruhe prokuratuuri andmetel plaanis viisik rünnata ka inimest, keda peeti islamiusu suhtes kriitiliseks, ja nad olid hakanud juba ohvri järele luurama.

Kahtlusaluseid Azizjon B-d, Muhammadali G-d, Farhodšoh K-d, Sunatullohh K-d ja Ravsan B-d süüdistatakse 2019. aasta jaanuaris IS-iga liitumises. Esialgu kavandasid nad rünnakuid Tadžikistanis.

Nende tähelepanu nihkus Saksamaale pärast seda, kui tuli korraldus kahelt IS-i juhilt Süürias ja Afganistanis, ütles prokuratuur.

Viis meest plaanisid rünnata USA õhujõudude baase ja olid juba internetist pommiosad tellinud. Neil oli kogutud ka tulirelva- ja lõhkeainevaru.

Kahte kahtlualust süüdistatakse ka Albaaniasse sõitmises, et seal 40 000 dollari eest mõrv sooritada. Katse ei õnnestunud ja mehed pöördusid tagasi Saksamaale.

Tagasi üles