Austraalia välisminister näeb samuti vajadust WHO-d reformida

Marise Payne.

FOTO: NARONG SANGNAK / EPA

Austraalia välisminister Marise Payne ütles neljapäeval, et vestles oma USA kolleegi Mike Pompeoga Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) teemal ning nõustub vajadusega seda reformida, ehkki tema riik toetab jätkuvalt WHO väärt tööd Vaikse ookeani regioonis.

USA president Donald Trump andis oma valitsusele korralduse peatada WHO rahastamine, väites, et organisatsioon ei suutnud õigeaegselt edastada adekvaatseid prognoose koroonaviiruse levimise kohta, mis maksis Ühendriikidele väärtuslikku aega kriisile ennetavalt reageerimiseks.

«Me jagame osa murest Ühendriikidega ja ma leian, et WHO töös on valdkondi, mis kindlasti vajavad ümberhindamist,» ütles Marise Payne telekanalile Seven Network.

Payne lisas, et Austraalia langetas rea otsuseid koroonaviiruse leviku vastu võitlemisel, tuginedes oma tervishoiuametnike nõuannetele enne WHO raporteid.

Minister tõi näidetena koroonaviiruse pandeemiaks kuulutamise otsuse Austraalia vaatevinlist, oma riigipiiride sulgemise ja varase reisikeelu sisse seadmise Wuhanist, Hubei provintsist ja Mandri-Hiinast.

«WHO kritiseeris meid selle eest,» ütles Payne.

«Samas ei arva ma, et haldusprobleemid Genfis peaksid mõjuma negatiivselt osale suurepärasele koostööle, mida me teeme WHO-ga kohtades nagu Vaikse ookeani regioon ja Indoneesia.»

Ministri sõnul on nii Austraalia kui Uus-Meremaa tugevates koostöösuhetes WHO-ga nende Fidži pealinnas Suvas asuva Vaikse ookeani regiooni peakorteri kaudu.

Tagasi üles