Norras avati lasteaiad

Norra asub sel nädalal koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piiranguid lõdvendama, esmajärjekorras avatakse lasteaiad. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Caro / Therese Aufschlager/Caro / Therese Aufschlager/Scanpix

Norra, kes on teatanud koroonaviiruse kontrolli alla saamisest, alustas täna pärast kuupikkust pausi lasteaedade avamist. 

Võimude sõnul on lasteaedade taasavamine võimalik, kuna lapsed põevad Covid-19 kergemalt. Osa lapsevanemaid on otsuse suhtes siiski kõhkleval seisukohal. 

«Lasteaedadesse minek on ohutu,» kinnitas haridusminister Guri Melby. 

Norra ringhäälingu NRK nädalavahetusel tehtud küsitlusest selgus, et 24 protsenti lapsevanematest ei taha oma lapsi lasteaedadesse saata. 13 protsenti vanematest polnud kindlad, kas lasteaedade avamine on õige otsus.

Lasteaiad peavad täitma kindlaid reegleid. Nooremad kui kolme aastased lapsed võivad olla koos maksimaalselt kolmekesi. Lapsed vanuses kolm kuni kuus võivad lasteaias viibida kuni kuueliikmelistes rühmades.

Norra on koos Austria, Taani ja Saksamaaga üks esimesi Euroopa riike, kus alustatakse koroonaviiruse puhangu pidurdamiseks kehtestatud piirangute lõdvendamist. 

Lisaks lasteaedade avamisele võivad Norras alates tänasest tööd jätkata psühhoterapeudid ja psühholoogid. Sel nädalal avavad uksed ka juuksurisalongid ja tööle võivad naasta nahaarstid.

Algkoolilapsed naasevad koolidesse 27. aprillil.

Uksed on avanud ka mitmed kauplused, ent suurem osa baare ja restorane jäävad endiselt suletuks. Kultuuri- ja spordiüritused jäävad ära vähemalt kuni 15. juunini.

Norras on koroonaviirusesse nakatunuid tuvastatud 7068 ja Covid-19 tagajärjel on surnud 154 inimest.

Tagasi üles