USA kaitseminister lubas Iraani ähvardustele vastata

Jürgen Tamme
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
USA kaitseminister Leon Panetta.
USA kaitseminister Leon Panetta. Foto: SCANPIX

Ühendriikide kaitseminister Leon Panetta lubas astuda vastusamme, kui islamivabariik peaks ellu viima oma ähvarduse ja sulgema Hormuze väina.

Iraani revolutsioonilise kaardiväe asejuht Ali Ashraf Nouri kinnitas kohaliku päevalehe Khorasani vahendusel täna taas, et islamivabariik sulgeb Hormuze väina, kui lääneriigid peaksid riigile naftatööstusele sanktsioonid kehtestama, kirjutas Washington Post.

Lääneriikide ja Iraani suhted on äärmiselt pingelised. Hiljuti lõppenud mereväeõppustel harjutas isalamivabariigi merevägi Pärsia lahe suudmes asuva Hormuze väina sulgemist.

Tegu on Pärsia lahte India ookeanist lahutava strateegiliselt olulise mereteega läbi mille liigub umbes kolmandik kogu maailma eksporditavast naftast ning mille Iraan on ähvardanud sulgeda, kui lääneriigid peaksid kehtestama islamivabariigi naftaekspordile sanktsioonid.

Üleeile teatas Iraani mereväe komandör Hormuze väina lähistel uute sõjaväeõppuste korraldamisest. Millal õppused täpsemalt toimuvad, on esialgu veel teadmata.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles