Nagu filmis «Terminal»: Vene tudeng elab tühjas Frankfurdi lennujaamas

Frankfurdi lennujaam on jäänud sisuliselt inimtühjaks. Läinud nädalal läbis seda üle 97 protsendi vähem reisijaid kui mullu samal ajal.

FOTO: Thorsten Wagner / imago images / onemorepicture / Scanpix

Kangesti Saksamaale õppima pääseda lootnud Vene tudeng otsustas koroonaviiruse tõttu kehtestatud reisipiirangutest hoolimata võtta ette teekonna Frankfurti, kuid riiki teda ei lastud. Nii ongi 23-aastane Mihhail Novosjolov juba varsti nädal aega elanud Euroopa ühe suurima lennujaama transiiditsoonis nagu Tom Hanks 2000. aastate alguse menufilmis «Terminal».

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Novosjolov soovis innukalt alustada vahetussemestrit Berliini Humboldti ülikoolis. Eelmisel reedel, paar päeva enne semestri algust, lendas ta Moskvast Frankfurti erilennuga, mis oli mõeldud nende venelaste evakueerimiseks, kellel on Saksamaal püsiv elukoht. Koos noormehega oli tšarterlennu pardal veel 133 Venemaa kodanikku, kirjutas Deutsche Welle.

Saksa immigratsiooniametnikud leidsid aga, et erinevalt teistest reisijatest polnud Novosjolovil pakilist põhjust, mis oleks õigustanud tema riiki lubamist. Euroopa Liidus on kehtinud alates 17. märtsist koroonaviiruse pandeemia tõttu üldine sissesõidukeeld kolmandate riikide kodanikele.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles