K, 30.11.2022

Iraani kindral: Trump peaks kaitsma oma inimesi, mitte ähvardama teisi

AFP/BNS
Iraani kindral: Trump peaks kaitsma oma inimesi, mitte ähvardama teisi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Donald Trump
Donald Trump Foto: Michael Reynolds/ZUMAPRESS.com/Scanpix Baltics

USA president Donald Trump peaks keskenduma oma riigi päästmisele koroonaviirusest põhjustatud rängast kriisist, selle asemel et ähvardada teisi, ütles Iraani relvajõudude kõneisik kolmapäeval.

«Kui Ühendriigid on oskuslikud ja kompetentsed, viivad nad oma üksused (Lähis-Idast) ära, et päästa (oma riiki) koroonaviiruse haiguse käest, enne kui mobiliseerivad kõik teised jõud USA-s, et päästa oma rahvas sellest rängast kriisist, mis on nende riiki tabanud,» ütles brigaadikindral Abolfazl Shekarchi.

Tema intervjuu poolametlikule uudisteagentuurile ISNA avaldati pärast seda, kui Trump teatas Twitteris, et andis USA mereväele korralduse rünnata ja hävitada Iraani alused, mis kimbutavad Ühendriikide sõjalaevu.

«Ma andsin Ühendriikide laevastikule korralduse lasta põhja ja hävitada kõik Iraani suurtükipaadid, kui need merel meie laevu kimbutavad,» säutsus president.

Eelmisel kolmapäeval sõelus 11 Iraani revolutsioonikaardi kaatrit Pärsia lahe põhjaosas rahvusvahelistes vetes USA mereväe ja rannavalve laevade ümbruses, sooritades ohtlikke ja ahistavaid manöövreid.

Märksõnad
Tagasi üles