Hiina saatis meedikute ja ametnike rühma Põhja-Koreasse nõustama

Kim Jong-un Lõuna-Korea teleekraanidel.

FOTO: HEO RAN/REUTERS

Hiina saatis rühma võimuesindajaid ja meedikuid Põhja-Koreasse nõustama Kim Jong-uni osas, teatasid kolm olukorraga kursis olevat inimest uudisteagentuurile Reuters.

Hiina arstide ja ametnike reis tuleb keset vastuolulisi teateid Põhja-Korea liidri tervise kohta. Esialgu pole selge, mida rühma saatmine Kimi tervise kohta räägib.

Delegatsioon lahkus Reutersi andmetel neljapäeval Pekingist Põhja-Koreasse. Mõnedel andmetel juhib seda Hiina Kommunistliku Partei rahvusvaheliste suhete osakonna kõrge ametnik.

Põhja-Korea relvajõududes on viimastel päevadel sagenenud suurtükiväeüksuste inspekteerimine, samuti on aktiivseks muutunud õhujõud, ütles Lõuna-Korea kaitseminister Chun Doo-hwan reedel ajakirjanikele.

Ministri sõnul toimuvad Põhja-Koreas lisaks tavapäraste laskeharjutustele ka suured suurtükiväeõppused ja raketikatsetused.

«Põhja-Korea selline tegevus vaid kruvib piirkonna pingeid,» märkis minister.

USA president Donald Trump ütles neljapäeval, et kuuldused Põhja-Korea liidri tervisehädade kohta ei pea paika ja kritiseeris teiste seas telekanalit CNN uudise levitamise eest.

Kuulujutud Kimi tervise kohta said alguse sellest, et Põhja-Korea liider ei osalenud 15. aprillil riigi rajaja ja oma vanaisa Kim Il-sungi sünniaastapäeva pidustustel.

Põhja-Korea ülejooksikute väljaanne Daily NK teatas varem sel nädalal, et Kim läbis südame-veresoonkonna protseduuri varem aprillis, mida ta vajas ahelsuitsetamise, ülekaalulisuse ja kurnatuse tõttu. USA uudistekanal CNN viitas ühele USA ametnikule, kelle sõnul sattus Kimi tervis pärast operatsiooni tõsisesse ohtu. 

Tagasi üles