Liibanoni meeleavaldajad blokeerivad piirangutest hoolimata teid

Beirut

FOTO: Marwan Tahtah/ZUMAPRESS.com

Liibanoni meeleavaldajad blokeerisid pühapäeval hilisõhtul koroonaviiruse piirangutest hoolimata riiki läbivaid teid, et protestida üha halveneva majandusolukorra vastu, teatas ametlik uudisteagentuur ANI. 

Politsei sekkus kiiresti, et avada maanteed, kus demonstrandid liikluse tõkestamiseks rehve põletasid, vahendas agentuur.

Pealinnast Beirutis kirdes Zalqa sektoris sai kuus inimest vigastada, ütles Liibanoni Punase Risti ametnik Rodney Eid  üksikasju täpsustamata. 

AFP fotograaf nägi protestijaid autokumme süütamas pealinnast põhjas asuval maanteel Dbaiyeh eeslinnas, kuni armee ja politsei sekkusid. Noored põletasid autokumme ka Beirutist lõunas Damouri maanteel, vahendas uudisteagentuur. 

Ühtlasi tulid meeleavaldajad tänavaile riigi põhjaosa tähtsaimas linnas Tripolis. 

Protestijad on viimasel ajal korraldanud keset päist päeva mitmeid meeleavaldusi. Läinud nädalal moodustati näiteks pealinnas karantiinist ja öisest liikumiskeelust hoolimata autokolonn. 

Üleriigilised protestid lahvatasid mullu oktoobris, kui sajad tuhanded inimesed tulid tänavaile avaldama meelt valitseva eliidi võimu ja ohjeldamatu korruptsiooni vastu, mis nende väitel on riigi majanduse põlvili surunud.

Liibanoni rängimat majanduskriisi pärast 1975.-1990. aasta kodusõda on nüüd võimendanud koroonaviiruse piirangud. Vaesus on kasvanud ametlike hinnangute kohaselt 45 protsendini rahvastikust. 

Rahvusvahelise Valuutafondi hinnangul langeb riigi majandus 2020. aastal 12 protsenti.

Ka Liibanoni nael on dollari suhtes järsult langenud, mille tulemuseks on kõrge inflatsioon.

Tagasi üles