USA hävitajad tervitasid eesliinil koroonaviirusega võitlejaid

USA mereväe Blue Angels ja õhujõudude Thunderbirds piloodid lendasid laupäeval üle Washingtoni, tervitades eesliinil COVID-19 vastu võitlevaid inimesi.

FOTO: ZUMAPRESS.com / Scanpix

Mitme USA suurlinna kohal võis laupäeval näha sõjaväe hävituslennukeid, mis oma ülelennuga tervitasid uue koroonaviiruse vastu eesliinil võitlevaid inimesi.

Inimesed pealinnas Washingtonis kui ka Baltimore'is ja Atlantas said osa mereväe Blue Angelsite ja õhujõudude Thunderbirdside ülelennust.

Muuhulgas lendasid hävitajad ka üle Kapitooliumist ja Washingtoni monumendist.

Enamik inimesi tänavail näis kinni pidavat sotsiaalse distantseerimise reeglitest, paljud kandsid ka kaitsemaske, kirjutas AFP.

«Mul on uhke tunne näha #AmericaStrong tervitamas meie tervishoiu & eesliini töötajaid vaatemängulise ülelennuga Washington DC-s. Aitäh teile @AFThunderbirds ja @BlueAngels selle ilusa solidaarsusžesti eest,» säutsus esileedi Melania Trump, lisades pildi endast jälgimas Valgest Majast sõjalennukite ülelendu.

Thunderbirds tervitas Twitteris sõnumiga tervishoiutöötajaid ja päästjaid, kes võitlevad koroonaviiruse vastu, mis on nõudnud USA-s enam kui 66 000 inimelu ning nakatanud üle 1,1 miljoni inimese.

«Nad on inspiratsiooniks kogu riigile neil väljakutserohkeil ajul ning oli au nende nimel täna lennata,» seisis nende säutsus.

Nii Blue Angels kui Thunderbirds lendasid aprillis üle USA peamise viiruse epitsentri, New Yorgi, aga samuti üle Newarki, Trentoni, New Jersey ja Philadelphia.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles