Bulgaarias jäävad koolid septembrini suletuks

Klassiruum.

FOTO: Jaanus Lensment

Bulgaaria teatas teisipäeval, et jätab uue koroonaviiruse leviku tõkestamiseks koolid kuni septembrini suletuks ning sinnani toimub distantsõpe.

«Saavutasime tugeva konsensuse koos lapsevanemate, õpetajate ja tervishoiuametnikega, et kooliaasta lõpp saabub internetis,» ütles ajakirjanikele teisipäeval riigi haridusminister Krasimir Valtšev.

Ainsad erandid koolide sulgemise osas puudutavad neid, kes peavad sooritama olulised eksamid 7. ja 12. klassi lõpus, lisas Valtšev.

Need matemaatika ja kirjanduse eksamid toimuvad erinevatel kuupäevadel 1.-17. juunini. Mitte üheski eksamiruumis ei tohi istuda rohkem kui kümme õpilast, kes peavad rangelt järgima vahemaa hoidmise ning desinfitseerimise reegleid, ütles minister.

Uus kooliaasta peaks algama septembri keskel, nagu tavaliselt, kuid lasteaiad jäävad teadmata ajaks suletuks

6. märtsil, enne koroonaviiruse jõudmist Bulgaariasse, sulgesid võimud gripipandeemia tõttu koolid riigi 708 000 põhi- ja keskkooliõpilasele.

Koolid jäidki suletuks, sest riik hakkas tegelema koroonaviiruse leviku piiramisega.

Õpetajad on ümber lülitunud distantsõppele ning sotsiaaltöötajad viivad õpilastele kätte trükitud õppematerjale, eriti romade kogukondades, kus puudub ligipääs arvutitele. Tunde kandis üle ka rahvusringhääling.

Veidi alla seitsme miljoni elanikuga Bulgaarias on seni registreeritud vaid 1689 koroonaviiruse nakkusjuhtu ning 78 koroonasurma.

Sel nädalal andis valitsus teada, et ei pikenda 13. maini riigis kehtestatud eriolukorda.

Selle nädala teises pooles tohivad kohvikud ja restoranid oma terrassid avada, kuid laudade vahel peab olema vähemalt 1,5 meetri laiune vahemaa. Kolmapäevast lõpevad ka linnadevahelise reisimise piirangud.

Bulgaarlased ei pea enam väljas olles näomaski kandma, välja arvatud poodides ja ühistranspordis ning võivad jälle külastada parke ja mägesid.

Kuid esmaspäeval avalikustatud haiguste ennetamise ja tõrje Euroopa keskuse andmetel on Bulgaaria ainus riik Euroopas, kus nakatumiste arv on viimase kahe nädala jooksul tõusnud.

Kõigis teistes Euroopa riikides langeb registreeritud nakkusjuhtumite arv.

Tagasi üles
Back