L, 3.06.2023

Maldiividel on koroonaviiruse nakkuste arv järsult kasvanud

Facebook Twitter
Comments
Maldiivid, 9. mai.
Maldiivid, 9. mai. Foto: Mohamed Sharuhaan/AP/Scanpix Baltics

Maldiividel, kus asub maailma ühe kõige suurema rahvastikutihedusega pealinn, on koroonaviiruse nakkushaiguste arv viimase paari nädala jooksul hüppeliselt kasvanud. 

Tervishoiuametnikud ennustavad, et enam kui 77 000 inimest ehk neljandik saarel elavatest inimestest, võib haigusega nakatuda. Enam kui 5000 võib vajada intensiivravi. 

Ametlikel andmetel on sel India ookeani saarestikul kinnitust saanud 766 nakkusjuhtumit, nendest 743 inimest on veel haiged. Suur enamik haigeid on pealinna Male elanikud. Covid-19 on riigis nõudnud praeguse seisuga kolm inimelu. 

Maldiivid teatasid esimesest koroonaviiruse nakkusjuhtumist märtsis. Kuni aprilli keskpaigani oli suudetud viirusejuhtumeid hoida isoleeritud saartel asuvates kuurortides, mis olid muudetud karantiinikeskusteks. 

Males elab enam kui 150 000 inimest 5,8 ruutkilomeetri suurusel alal. Võimud rakendasid viiruse pealinna pääsemise ennetamiseks meetmeid, karmistades viisarežiimi, kontrollides teistelt saartelt saabuvaid inimesi jne. Paraku üks patsient Males, kelle nakkuse päritolu pole tuvastatud, põhjustas juhtumite arvu plahvatusliku kasvu. Nüüdseks on Maldiividel liikumiskeeld kehtestatud kuuel asustatud saarel. 

Peamine mure on praegu viiruse levik dokumentideta migranttööliste seas, kes elavad mitmekesi koos, sümptomitest ei teata või on sümptomiteta.  «Füüsilise distantseerimise meetmeid on logistiliselt keeruline Males kehtestada, ükskõik mis olukorras,» ütles riigi hädaolukordade keskuse ametnik Mabrook Azeez. 

Maldiividel elab umbes 60 000 migrandist töölist Bangladeshist, ütles Azeez. Nad on ka peamised hädavajaliku kulleriteenuse pakkujad. 

Valitsus kavatseb saata umbes 3000 Bangladeshi töölist mõnele teisele saarele, samuti kavatsetakse umbes 1500 dokumentideta Bangladeshi kodanikku kodumaale saata, lisas ta. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles