Trudeau on mures erimeetmete leevendamise pärast Montrealis

Peaminister Justin Trudeau.

FOTO: FRED CHARTRAND/The Canadian Press/PA Images

Kanada peaminister Justin Trudeau kutsus laupäeval üles ettevaatlikkusele ja väljendas muret erimeetmete leevendamise pärast Quebeci provintsi pealinnas Montrealis, mis on riigis olnud uue koroonaviiruse puhangu epitsentriks. 

«Meil on tarvis tagada, et me liigume edasi sammhaaval, aeglaselt ja järk-järgult iga avanemise puhul,» ütles Trudeau. «Loomulikult olen ma mures.»

Mitmed Kanada provintsid, sealjuures Quebec valmistavad ette erimeetmete leevendamist ja majanduse taaskäivitamist. 

«Fookus on pragu sellel, et me mõistaksime, et me pole veel taastusetapis. Me ei ole isegi veel täielikult taaskäivitamise järgus. Me oleme jätkuvalt eriolukorra etapis,» ütles Trudeau. 

«Väga tähtis on olla väga ettevaatlik ja liikuda sammhaaval.»

Quebec on Kanada provintsidest koroonaviiruse epideemiast kõige enam mõjutada saanud. Seal on tuvastatud üle poole Kanada 67 000 viirusejuhtumist ja 4700 COVID-19 surma. Quebeci võimud lükkasid neljapäeval Montreali koolide ja poodide avamise teist korda edasi 25. maile. 

Montrealis ja selle lähistel on tuvastatud palju nakkusjuhtumeid hooldekodudes. 

Umbes 20 protsenti koroonaviiruse juhtumitest Kanadas on seotud hooldekodudega ning 80 protsenti surmajuhtumitest moodustavad «nendes tingimustes (elavad) vanurid», ütles Kanada kõrgeim tervishoiuametnik Theresa Tam. «Meil tuleb riigina paremad olla,» ütles ta. 

Tagasi üles