Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Putin tühistas Venemaa töövaba perioodi alates teisipäevast
Uuendatud kell 18.58

Venemaa president Vladimir Putin. FOTO: AP/Scanpix

Vene president Vladimir Putin teatas täna, et alates homsest on tühistatud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud «töövabade päevade» periood kogu Venemaal. 

«Alates homsest lõpeb töövaba periood kõigis majandussektorites,» ütles Putin, lisades, et Venemaa piirkonnad võivad viirusevastaseid meetmeid jõus hoida nii kaua kui vaja.

Avaldus puudutas varem välja kuulutatud «töövaba režiimi», mille kohaselt kõik mittehädavajalikud ettevõtted pidid oma uksed sulgema, kuid tööandjad palgamaksmist jätkama. 

Riigipea teade tuli pärast seda, kui Venemaal tuvastati ööpäevaga veel 11 000 koroonaviiruse juhtu. Kokku on nakatumisi riigis ametlikel andmetel 221 344 ja surmajuhte 2009.

Putini sõnul on Venemaa kasutanud eneseisolatsiooni perioodi oma tervishoiusüsteemi ettevalmistamiseks, tõstes voodikohtade arvu ja päästes «mitmeid tuhandeid inimesi».

«See lubab meil piiranguid järkjärgult tühistada,» ütles Putin. «On kõigi meie huvides, et majanduses taastuks kiiresti normaalsus.»

Esmajoones tuleks taasavada ehitus-, põllumajandus- ja energiasektor, kuid mis tööstused kõigepealt avatakse, jääb regionaalsete juhtide otsustada, ütles Putin.

Moskvas avatakse kõik tehased ja ehitusplatsid teisipäevast, lisas ta. Mittetoidupoed, juuksurisalongid, autopoed ja enamik teisi teenustesektori ettevõtteid jäävad aga suletuks.

«Epideemial ja sellega seotud piirangutel on olnud tugev mõju majandusele ja see on teinud kahju miljonitele kodanikele,» ütles president.

Ehkki inimesed naasevad tööle, on suurüritused endiselt tühistatud ja järgida tuleb rangeid hügieeninõudeid, manitses Putin.

«Võitlus epideemia vastu ei ole lõppemas ja selle oht on endiselt olemas isegi piirkondades, kus olukord on suhteliselt rahulik,» vahendas presidendi sõnu Moscow Times. 

Putin käskis suurema osa majandusest märtsi lõpus kinni panna, kuid osa olulisi tööstustehaseid ja muid sektoreid on tegevust jätkanud. Enamikul venemaalastest on kästud kodus püsida, välja arvatud poes, apteegis või arstil käimiseks.

Vähemalt suurlinnades Moskvas ja Peterburis jätkatakse karmide liikumispiirangutega mai lõpuni. Lisaks peavad nende linnade elanikud avalikes kohtades kandma maske ja kindaid. 

Tagasi üles
Back