USA demokraadid lubavad Bideni kinnitamiseks kaughääletust

USA demokraatide presidendikandidaat, endine asepresident Joe Biden.

FOTO: Reuters / Scanpix

USA Demokraatlik Partei kavatseb teisipäeval heaks kiita reeglid, mis lubavad delegaatidel COVID-19 pandeemia tõttu kaughääletada, et kinnitada Joe Biden oma erakonna kandidaadiks 2020. aasta presidendivalimistel, ütles üks parteiametnik.

Endine asepresident Joe Biden on demokraatide ainus pretendent, et võistelda vabariiklaste Donald Trumpiga 3. novembri presidendivalimistel, aga ametlikult ei ole teda veel kandidaadiks nimetatud.

Bideni viimane parteisisene rivaal Bernie Sanders otsustas teda aprilli keskel toetada, öeldes, et on aeg ühineda Trumpi võitmiseks.

Demokraatide parteikogu Bideni nimetamiseks, mis algselt pidi toimuma Wilwaukee's Wisconsini osariigis, on juba lükatud juuli keskelt 17. augustiga algavale nädalale.

Nüüd on kavas esitada resolutsioon, mis annaks korraldajatele «maksimaalse paindlikkuse, et iga delegaat saaks täita oma ametlikku ülesannet ilma tervisega riskimata,» ütles parteiametnik AFP-le.

Ta kinnitas, et kriitilisel ajal, kui pandeemia ulatus ja mõju augustis pole veel teada, kaaluvad korraldajad erinevaid valikuid, et kindlustada kõigi delegaatide võimalus hääletada ja oma ülesandeid täita ka juhul, kui pole võimalik reisida ning isiklikult osaleda.

Resolutsioon kinnitab kuupäevamuutuse ja annab võimaluse ka edasisteks ajakavamuudatusteks, samuti ürituse formaadi ja ulatuse muutmiseks, kinnitas ametnik.

Ettepanek vajab heakskiitmiseks umbes 450 partei juhtkonnaliikme häält, kes saavad hääletada kirja teel.

Iga nelja aasta tagant kogunevad vabariiklaste ja demokraatide parteikogudele presidendikandidaatide nimetamiseks tuhanded inimesed. 

Vabariiklaste parteikogu on määratud 24.-27. augustile Charlotte'is Põhja-Carolina osariigis. Siiani pole mingeid teateid võimalike muudatuste kohta.

Viirusega seotud sulgemismeetmed on andnud USA majanduse hoobi ning seekordse kampaania pea peale pööranud.

Esmaspäevaõhtustel andmetel on USA-s koroonapandeemia tagajärjel surnud üle 80 000 inimese.

Tagasi üles
Back