P, 1.10.2023

Eurovisiooni korraldab järgmisel aastal ikkagi Rotterdam

Facebook
Comments
Duncan Laurence.
Duncan Laurence. Foto: Reuters / Scanpix

Tänavune Eurovisiooni lauluvõistlus Hollandi linnas Rotterdamis jäi koroonaviiruse pandeemia tõttu küll ära, kuid järgmisel aastal saab linn uue võimaluse. 

Konkurss on kavas korraldada järgmisel kevadel kui täpsemad kuupäevad teatatakse hiljem.

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) andmeil mõjutab Covid-19 ka järgmise aasta ürituse korraldust. 

«EBU, selle Hollandi liikmed ja Rotterdami linn teevad lähinädalatel ja -kuudel tihedat koostööd Hollandi tervishoiuametnikega, et kaardistada Covid-19 mõju tuleva aasta lauluvõistlusele,» märkis EBU.

«Meie eesmärk on tagada, et 2021. aasta võistluse saaks korraldada tingimustes, mis kaitsevad kõigi sellel osalejate tervist.»

EBU andmeil on kavas koostada mitmeid stsenaariume, millega saaks tagada tulevase ürituse toimumine. 

Eurovisiooni korraldust juhtiva Martin Österdahli sõnul on tähtis, et järgmise aasta võistluse osas hollandlastega kokkuleppele jõuti. 

«Meil on hea meel, et saame nüüd edasi liikuda. On tõesti tähtis, et Eurovisiooni lauluvõistlus tuleval aastal naaseks,» märkis ta oma avalduses. 

EBU teatel on 18 tänavusele võistlusele valitud artisti öelnud, et esindavad oma riiki järgmisel aastal. Neil tuleb siiski luua uus võistluslugu, sest EBU sõnul tänavustel lauludel tuleva aasta võistlustele asja ei ole. 

Holland sai 2020. aasta Eurovisiooni korraldusõiguse, kui Duncan Laurence võitis 2019. aastal Tel Avivis lauluga "Arcade".

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles