Brasiilia kerkis koroonaviirusesse nakatumise arvult kolmandaks

Välihaigla Manausi sadamalinnas.

FOTO: Felipe Dana/AP

Brasiilia kerkis esmaspäeval avaldatud ametlike andmete kohaselt  koroonaviirusesse nakatumise arvult kolmandaks maailmas.

Brasiilias on kinnitust leidnud 254 220 nakatumist viirusesse, millega riik möödus Suurbritanniast, Hispaaniast ja Itaaliast. Eespool on vaid Ühendriigid 1,5 miljoni ja Venemaa 290 000 haigestunuga.

Riigis on pandeemia algusest surnud koroonaviirusesse 16 792 inimest.

Ladina-Ameerika ja Kariibi mere riikides on registreeritud üle poole miljoni koroonaviirusse nakatumise, näitab ametlikel andmetel põhinev uudisteagentuuri AFP arvestus. Ligi pooled regiooni nakatumised on registreeritud Brasiilias. Paljud piirkonna riigid testivad vaid kõige raskemalt haigestunuid ja nakatunute tegelik arv võib olla tunduvalt suurem. 

Brasiilia tervishoiuminister Nelson Teich, kes jõudis olla ametis vähem kui kuu aega, astus reedel tagasi erimeelsuste tõttu president Jair Bolsonaroga koroonaviiruse kriisi ohjeldamise küsimustes. Tema eelkäija Luiz Henrique Mandetta pani ameti maha 16. aprillil samuti vastuolude tõttu Bolsonaroga, kes on teravalt kritiseerinud regionaalvõimude rakendatud piiranguid.

Tagasi üles