Meedia: Saksamaal elavat süüria arsti süüdistatakse sõjakuritegudes

Foto on illustratiivne.

FOTO: Lewis JOLY/SIPA/Lewis JOLY/SIPA/Scanpix Baltics

​Saksamaal elavat süüria arsti uuritakse seoses kahtlusega, et ta pani sõjast räsitud riigis toime inimsusevastaseid kuritegusid, kirjutas reedel nädalaväljaanne Der Spiegel.

Prokurörid kahtlustavad, et mees peksis ja piinas Süüria režiimi vahistatud inimesi, kui ta Homsi linnas arstina töötas, kirjutas väljaanne.

Mees, kelle nimeks anti Hafiz A, kolis Saksamaale 2015. aastal. Praegu elab ta Hesseni liidumaal, kus ta töötab arstina.

Kaks tunnistajat rääkisid prokuröridele, et mees ja tema kolleeg keeldusid andmast ravi ühele epileptikule, sundides teda seejärel võtma ainet, mis tema seisundit järsult halvendas.

Hiljem peksid nad patsiendi surnuks, ütlesid tunnistajad. Perekond leidis ohvri surnukeha päev hiljem veriste haavadega näol ja aukudega koljus.

Veel kaks tunnistajat, endised sõjaväehaigla arstid, kirjeldasid, kuidas kahtlusalune opereeris režiimivastast isikut narkoosita.

Kahtlusalune on oma advokaatidele öelnud, et eitab kõiki süüdistusi, kirjutas Der Spiegel.

Süüria inimõiguste vaatluskeskuse andmeil on 2011. aastal alanud kodusõja vältel kinnipidamiskeskustes surnuks piinatud või õõvastavate elamistingimuste tõttu surnud vähemalt 60 000 inimest.

Tagasi üles
Back