L, 4.02.2023

USA kehtestas Hiinale sanktsioonid seoses uiguuride kohtlemisega

USA kehtestas Hiinale sanktsioonid seoses uiguuride kohtlemisega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eelmisel aastal Amsterdamis korraldatud solidaarsusprotestil uiguuride õiguste kaitseks.
Eelmisel aastal Amsterdamis korraldatud solidaarsusprotestil uiguuride õiguste kaitseks. Foto: Ana Fernandez/ZUMAPRESS.com

USA kaubandusministeerium teatas reedel, et kehtestas Hiina valitsusinstituudile ja kaheksale ettevõttele sanktsioonid seoses uiguuride ja teiste vähemuste inimõiguste rikkumisega Xinjiangi regioonis.

«Kõnealused üheksa asutust on seotud inimõiguste rikkumiste ja teiste kuritarvitustega Uiguuri autonoomses piirkonnas, mille seas on uiguuride, kasahhide ja teiste moslemivähemuste liikmete suvalised kinnipidamised, kõrgtehnoloogiline jälgimine ja sunnitööle saatmine,» kirjutati avalduses.

Hiina on saatnud tuhandeid uiguure üle riigi tehastesse, kus nad on sunnitööd meenutavates tingimustes, teatas märtsikuises raportis Austraalia mõttekoda Australian Strategic Policy Institute (ASPI). Osas tehastest valmistatakse selliste rahvusvaheliste brändide nagu Apple ja Nike tooteid või nende detaile.

Hiina valitsus on korduvalt väitnud, et laagrid, kuhu uiguurid on koondatud, ei ole vangilaagrid. Ametnike väitel pakutakse nendes vabatahtlikku väljaõpet ning hiina keele ja ametioskuste omandamist.

Märksõnad
Tagasi üles