Afganistan tähistab ramadaani lõppu rangete liikumispiirangutega

Nakkuste arvu kasv saabus hetkel, mil Afganistan võitleb kasvavate rünnakutega, mis on viirusega võitluselt tähelepanu ja vahendeid kõrvale juhtinud. Pildil Afganistani delegatsioon 2019. aastal Dohas.

FOTO: STRINGER/REUTERS/Scanpix Baltics

Afganistanis viimastel päevadel järsult tõusnud koroonaviirusesse nakatumiste arv sundis võime kehtestama ranged liikumispiirangud ramadaani lõpu tähistamisel.

Tervishoiuametnike sõnul on riigis praeguseks tuvastatud 9998 COVID-19 nakatunut ning viimase ööpäeva jooksul andis positiivse koroonatesti 782 inimest, mis on kõrgeim seni riigis ühe ööpäevaga lisandunud nakatunute arv.

Nakkusjuhtumite koguarv on viimase kümne päeva jooksul kahekordistunud, mis on suurendanud hirmu suurema viirusepuhangu saabumise ees.

Nakkuste arvu kasv saabus hetkel, mil Afganistan võitleb kasvavate rünnakutega, mis on viirusega võitluselt tähelepanu ja vahendeid kõrvale juhtinud.

«Kardame, et kui liikumispiiranguid korralikult ei kehtestata, siis pole nakkusjuhtumite arvu võimalik ohjata ning pole olemas ka võimekust testimiseks,» ütles asetervishoiuminister Waheed Majroh laupäeval ajakirjanikele.

«Soovime rangeid liikumispiiranguid,» ütles ta enne Eid al-Fitrit, millega tähistatakse moslemite paastukuu ramadaani lõppu.

Viiruse epitsentriks on 3460 nakatunuga Kabul, kus elab üle viie miljoni inimese. 

«Kabulis piiratakse mittevajalikku liikumist,» teatas siseministeerium. «Kõik Kabuli tänavad suletakse Eid al-Fitri ajaks.»

Ehkki ametlik registreeritud koroonasurmade arv on madal, 216, kasvab ekspertide sõnul surma- ja nakkusjuhtumite arv sedamööda, kuidas tehakse rohkem koroonateste.

Arvatavasti saabus viirus Afganistani läbi läänepoolse Herati provintsi, kui Iraanist jõudsid koju kümned tuhanded võõrtöölised. Iraan maadleb regiooni riikidest suurima koroonapuhanguga.

Võimud kehtestasid üleriigilised liikumispiirangud varsti pärast esimestest juhtumitest teadasaamist, kuid elanikud on neid suures osas eiranud.

Vaesuses elavad afgaanid, kellest paljud elavad igapäevasest teenistusest, liiguvad tihtipeale kodudest välja tööd otsima, selle asemel, et kodus püsida.

Tervishoiuametnike sõnul on suurimaks väljakutseks panna inimesi mõistma uue viiruse ohte.

Tagasi üles
Back