India möödus koroonasurmade arvult Hiinast

Mumbai

FOTO: ARKO DATTA/REUTERS

India koroonaviirusega seotud surmajuhtumite arv ületas reedel Hiina oma; viimase 24 tunniga suri seal COVID-19 tõttu ametlikel andmetel 175 inimest, millega ohvrite koguarv kerkis 4706-ni. 

Logiseva tervishoiusüsteemiga India, kus asuvad mõned maailma kõige tihedamini asustatud linnad, on muutumas uueks haiguskoldeks.

Viimastel päevadel on seal registreeritud nakkusjuhtumite rekordiline kasv 3625 uue nakatunuga, sealjuures langes 36 protsenti nakkus- ja 42 protsenti surmajuhtumitest Maharashtra osariigile, kus asub ärikeskus Mumbai. 

Hiina, kus viirus mullu detsembris välja ilmus, ei teatanud täna ainsastki COVID-19 seotud nakatunust ega surmast. Riigis on teadaolevalt uue koroonaviiruse tagajärjel surnud 4634 ja nakatunud 82 995 inimest. 

Kuigi nakkusjuhtumite arv on Indias tõusuteel, on riik alustanud piirangute leevendamist, et kahandada nende ränka mõju majandusele ja vaeste elujärjele. 

Siseminister Amit Shah arutab reedel osariikide juhtidega edasist piirangute vähendamist, kirjutas meedia. 

Pandeemia on kogu maailmas nõudnud vähemalt 357 311 inimelu ilmnes AFP ametlikel andmetel põhinevast arvestusest neljapäeval seisuga kell 22 Eesti aja järgi. Enim surmajuhtumeid – 101 002 – on registreeritud Ühendriikides. 

Tagasi üles