Rumeenia peaminister jäi vahele koroonareeglite rikkumisega

Rumeenia peaminister Ludovic Orban.

FOTO: AFP / Scanpix

Rumeenia peaministrit Ludovic Orbanit süüdistatakse valitsuse kehtestatud koroonaviiruse piirangute rikkumises - sotsiaalmeedias levitatud fotol on näha teda koos mitme ministriga sotsiaalset distantsi hoidmata suitsetamas ja alkoholi tarbimas.

Nutitelefoniga tehtud fotol on näha Orbanit oma kabinetis sigaretti suitsetamas. Teda ümbritseb neli kabinetiliiget, kellest keegi ei kanna maski ega järgi sotsiaalse distantseerumise reegleid.

Välisminister Bogdan Aurescu hoiab käes sigarit ning laual on maskid ja alkoholipudelid.

Opositsioonilise sotsiaaldemokraatliku erakonna senaator Eugen Teodorovici oli üks esimesi, kes foto sotsiaalmeediasse postitas.

«Selline asi toimub peaministri tööruumis. Sellega liberaalid valitsedes tegelevadki. Häbi teil olgu,» kirjutas ta reedel tehtud Facebooki postituses.

Orban ütles, et foto tehti 25. mail, tema 57. sünnipäeval.

«Mõned kolleegi astusid läbi, et mind üllatada. Pakkusin neile süüa ja klaasi veini, viskit. Me ei kandnud maske, sest olime just söömise lõpetanud,» ütles Orban uudisteagentuurile Mediafax.

Rumeenias on registreeritud üle 19 000 COVID-19 nakkusjuhtumi ning 1253 koroonasurma.

Pärast kaks kuud kestnud liikumispiiranguid hakkas Rumeenia neid 15. mail leevendama, kuid maskikandmine muutus kohustuslikuks ühistranspordis ja teistes avalikes kohtades.

Kõik baarid, pubid ja restoranid on suletud. Alates 1. juulist avatakse karmidel tingimustel väliterrassid.

Endine peaminister Dacian Ciolos, kes juhib praegu Euroopa Parlamendi Renew Europe fraktsiooni ütles, et Orban peaks vabandama.

«Oleme keset tervishoiukriisi ning iga vale samm õõnestab võimude usaldusväärsust hetkel, mil seda kõige rohkem vaja on,» kirjutas Ciolos Facebookis.

Kui osad väljendasid oma viha selle üle, et valitsuse liikmed reeglitest kinni ei pidanud, siis teised tegid fotost meeme.

«Rumeenia valitsus, ainus restoran, mis pandeemia ajal avatud on,» seisis ühe meemi all.

Orban ütles, et on valmis maksma trahvi siseruumides suitsetamise eest, mis on Rumeenias keelatud alates 2016. aastast.

«Olen suitsetaja, tegin inimliku vea ja tunnistan seda,» ütles ta.

Tagasi üles