Läti lubab alates 10. juunist kuni 300 osalejaga vabaõhuüritusi

Foto on illustratiivne.

FOTO: Mihkel Maripuu

Lätis on alates 10. juunist on lubatud kuni 100 osalejaga üritused siseruumides ning kuni 300 osalejaga vabaõhuüritused, ütles neljapäeval ajakirjanikele tervishoiuminister Ilze Vinkele.

Praeguste piirangute kohaselt tohib nii sise- kui väliüritustel osaleda kuni 25 inimest, välja arvatud teatud spordi-, haridus- ja kultuuriüritused.

«Need uued meetmed peavad käima käsikäes vastutustundliku tegutsemisega, käte desinfitseerimise ja distantsi hoidmisega,» ütles minister.

Juhul, kui COVID-19 nakatumine ei tõuse ning piiriülene liikumine ei vallanda uut viirusepuhangut, võib ministri sõnul alates juulist osaleda vabaõhuüritustel kuni 1000 inimest, kuid siseürituste piiriks jääb endiselt 100 inimest.

Vaid kohtades, mille pindala on üle 1000 ruutmeetri, tohib koguneda kuni 500 inimest.

Järgneva sammuna tohib alates augustist koguneda siseruumides kuni 250 inimest, ülejäänud piirangud jäävad samaks.

Minister kutsus inimesi üles katma ürituste ajaks oma näod ja ninad, ühistranspordi kasutamisel on see kohustuslik.

Kaitsemaskide kandmine on kohustuslik ka sotsiaalhoolekandekeskustes ja haiglates, ütles Vinkele.

Kabinetiministrid arutasid täna teatud piirangute leevendamise võimalust pärast 9. juunit, mil riigis kehtestatud eriolukord läbi saab.

Otsust pole veel tehtud, kuid ministrid leppisid kokku ettepanekus lubada pärast 9. juunist kuni 100 osavõtjaga üritusi siseruumides ning kuni 300 osalejaga vabaõhuüritusi.

Tagasi üles