Minsk ja Moskva võivad sügisel naasta lõimumisküsimuste juurde

Venemaa president Vladimir Putin ja Valgevene riigipea Aleksandr Lukašenko leppisid kokku kahe riigi positsioonide lähendamises maksu- ja energeetikaküsimustes

FOTO: Alexander Nemenov / AP

Minsk ja Moskva võivad sügisel naasta liitriigi raames süvendatud lõimumise arutamise juurde, ütles  neljapäeval Valgevene suursaadik Venemaal Uladzimir Sjamaška

«Täna on kahe riigi valitsused jõudmas teatavate kokkulepeteni selle olukorra lahendamiseks, mis kujunes meie suhetes käesoleva aasta alguses. See on väga hea märk,» ütles Sjamaška.

«Kahepoolse koostöö mureküsimuste lahendamine  loob eeldused naasmisele ette valmistatud lõimumisdokuentide menetlemise juurde,» ütles Sjamaska videokonverentsil «Venemaa ja Valgevene: pandeemiajärgne tulevik».

«Minsk on valmis iga hetk läbirääkimistelaua taha istuma, kui meie Vene partneritel ja sõpradel jätkub vaid head tahet. Arvan, et see hetk saabub tänavu septembris-oktoobris, kui me peame naasma ettevalmistatud dokumentide juurde, millesse on pandud palju vaimujõudu, tööd ja aega,» lisas saadik.

Tagasi üles