Pekingis kehtestati uue nakkuskolde tõttu mitmes piirkonnas liikumiskeeld

Kaitseriietuses naised suletud Xinfadi turu lähedal.

FOTO: AFP / Scanpix

Hiina pealinnas Pekingis kehtestati täna pärast uue koroonaviiruse kohalike nakkuste tuvastamist mitmes piirkonnas liikumiskeeld.

Kokku on praeguste andmete järgi tuvastatud kuus uut nakkusjuhtumit. Oma kodudest on keelatud lahkuda 11 elamukompleksis Pekingi Fengtai rajoonis lähedalasuva lihaturuga seotud juhtumite tuvastamise tõttu, ütlesid linnavõimud pressikonverentsil. 

Pekingi esimene Covid-19 patsient kahe kuu jooksul külastas Xinfadi lihaturgu eelmisel nädalal. Pekingist väljapoole ta hiljuti reisinud ei olnud. 

Uus koroonaviirus tuvastati detsembris Kesk-Hiinas Wuhani linnas. Hiina sai epideemia kontrolli alla karmide liikumiskeeldude abil, mis on praeguseks nakkuste vähenemise tõttu valdavalt tühistatud. Enamik viimastel kuudel tuvastatud nakkusi on avastatud välismaal elavatel hiinlastel, kes on saabunud koju.

Kuue Pekingi juhtumi seas on kolm Xinfadi turu töölist ja üks turgu külastanud isik, samuti kaks Hiina lihauuringute Keskuse töötajat. Üks keskuse töötajatest oli kõnealust turgu eelmisel nädalal külastanud.

Xinfadi lihaturg suleti ning samuti suleti reedel Jingsheni mereandide turg, mida üks patsient oli külastanud. Võimud koguvad turgudelt proove ja viivad läbi desinfitseerimist. 

Fengtai kohalikud ametnikud teatasid laupäeval, et linnaosas rajatud "välistaap" uute nakkustega toimetulemiseks. Üheksa lähedalasuvat kooli ja lasteaeda on suletud. 

Linna hariduskomisjon teatas eile, et lükkas edasi esimese kuni kolmanda klassi õpilaste kooli naasmise, mis oli plaanis esmaspäeval. Otsus puudutab 520 000 õpilast, vahendas uudisteagentuur Xinhua.

Tagasi üles