Suurbritannias langes veelgi ööpäevaste koroonaohvrite arv

Manchesteri lennujaamas.

FOTO: OLI SCARFF/AFP

Suurbritannias suri ööpäevaga koroonaviiruse haigusesse 36 inimest, teatas pühapäeval valitsus.

Tegemist on kõige väiksema ohvrite arvuga riigis alates 21. märtsist.

«Kogu Suurbritannias registreeriti vaid 36 koroonaviirusega seotud surmajuhtumit, mis on madalaim arv pärast 21. märtsi. Me oleme võitmas lahingut selle kohutava haiguse vastu,» kirjutas tervishoiuminister Matt Hancock suhtlusvõrgustikus Twitter.

Politsei teatas varem päeval, et tuhanded inimesed rikkusid koroonaviiruse piiranguid, kui osalesid kahel ebaseaduslikul reivil Põhja-Inglismaal Manchesteris, kus üks inimene arvatava narkootikumi üledoosi tõttu ka suri. 

Manchesteri politsei andmeil kogunes ühele laupäeva hilisõhtul alanud ööüritusele ligi 4000 inimest. Seal suri ka 20-aastane mees arvatava üledoosi tagajärjel. 

Teisel peol oli politsei teatel osalejaid 2000. Muu hulgas leidis seal aset kolm pussitamist, üks 18-aastane noormees sai eluohtlikke vigastusi.

Suurbritannia kehtestas üleriigilised piirangud koroonaviiruse tõkestamiseks märtsi lõpus. Karmi koduspüsimise korda on leevendatud vähehaaval. Väljas – parkides või eraaedades – on Inglismaal lubatud vaid kuni kuue inimese kogunemised. 

Suurbritannias on pandeemia algusest surnud koroonaviirusesse  41 698 inimest.

Tagasi üles