Pekingi linnaametnik: koroonaviiruse olukord on äärmiselt tõsine

Peking, Hiina

FOTO: Aleksey Babushkin/RIA Novosti

Hiina pealinna Pekingi linnaametnik hoiatas teisipäeval, et olukord linnas on äärmiselt tõsine seoses värskete koroonaviiruse juhtumitega, mis tõid kaasa massilise proovide võtmise ja uued liikumispiirangud.

«Hetkel on kõige tähtsam ja kiireloomulisem ülesanne resoluutselt ennetada ja kontrollida epideemiat,» ütles linna kõneisik Xu Hejian ajakirjanikele ja lisas, et linn võtma kasutusele kõige otsustavamad ja karmimad meetmed uue puhangu kontrolli alla saamiseks.

Hiina mandriosas avastati ööpäevaga 40 uut aktiivset koroonanakkust ja kuus haigustunnusteta juhtumit, neist 27 avastati pealinnas Pekingis, teatasid tervishoiuametnikud. Meedikute info kohaselt ööpäeva jooksul ühtegi inimest viirusesse ei surnud.

Koroonaviiruse uus kolle Pekingis arvatakse olevat seotud Xinfadi hulgimüügituruga. Kokku on viimase viie päeva jooksul Pekingis tuvastatud 106 nakatunut, mistõttu on võimud karantiini pannud peaaegu 30 elamupiirakonda ja testinud kümneid tuhandeid inimesi. Taksoteenust kasutades on keelatud linnast välja sõita, samuti on keelatud linnast lahkuda kõigil, kes võivad olla koroonaviirusesse nakatunuga kokku puutunud.

Karantiini pandud elamukompleksides elavatele inimestele toimetavad võimud koju toidu ja ravimid.

Hiina uue koroonakolde pärast on muret väljendanud ka Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO). Eelkõige valmistab WHO-le muret Pekingi suur rahvaarv ja tihedad ühendused riigi teiste piirkondadega.

Kuna viiruskoldeks olev Xinfadi turg varustab paljusid Pekingi toidukohti ja -kauplusi, kavatsevad võimud testida kõikide linna toitlustusasutuste ja turgude omanikke.

Riikliku uudisteagentuuri Xinhua teatel suudetakse Pekingis testida päevas 90 000 inimest.

Juba eile suleti kõik Pekingi siseruumides asuvad spordi- ja meelelahutuskeskused. Mitmed teised Hiina linnad teatasid, et Pekingist saabunutel tuleb jääda karantiini. 

Täna suleti Pekingis Tiantaohongliani turg Xichengi piirkonnas, sest üks töötaja nakatus koroonaviirusesse, teatas Hiina riiklik ringhääling CCTV. Kokku on võimude teatel viimastel päevadel suletud 11 turgu, 276 turul ja rohkem kui 33 000 toitlustuskohas on läbi viidud põhjalik desinfitseerimine.

Tagasi üles