Saksamaal pannakse üles Lenini kuju

Vladimir Iljitš Lenin (Uljanov) 17. oktoober 1918.

FOTO: AFP / Scanpix

Sellal kui kogu maailmas tõugatakse postamentidelt koloniaalajastu kangelaste ausambaid, kerkib Lääne-Saksamaal Gelsenkircheni linnas Nõukogude Venemaa juhi Vladimir Lenini kuju.

Väikse Saksamaa Marksistlik-Leninistliku Partei (MLPD) sõnul saab nende kuju olema esimene Lenin, mis kunagi Lääne-Saksamaa territooriumile püsti on pandud.

«Rassistide, antisemiitide, fašistide, antikommunistide ja teiste minevikuigandite aeg on ilmselgelt möödas,» ütles MLPD esimees Gabi Fechtner.

Seevastu «Lenin oli maailmaajaloolise tähtsusega mõtleja, kes oli omast ajast ees ning võitles vabaduse ja demokraatia eest», lisas ta.

Kunagise tööstuspiirkonna Ruhri südames asuva Gelsenkircheni linna elanikud ei ole sugugi kõik 1957. aastal Tšehhoslovakkias valminud kahemeetrisest Leninist vaimustuses.

«Lenin esindab vägivalda, repressioone, terrorismi ja kohutavaid inimkannatusi,» seisab Gelsenkirchen-Westi volikogu peavooluparteide märtsis vastu võetud resolutsioonis.

Volikogu peab sellise antidemokraatliku sümboli püstitamist lubamatuks, lisati, ja lubati püüda kõigi seaduslike vahenditega seda takistada.

Münsteri kohus lükkas aga kuju vastustajate taotluse tagasi.

MLPD, kes on kuulutanud, et Lenini püstitamine äratab huvi Venemaal ja kaugemalgi, tähistab sündmust vorstide ja koogiga, manitsedes samas osalejaid koroonaviiruse tõttu üksteises ohutusse kaugusse hoidma ja maske kandma.

Tagasi üles