Brasiilia föderaalkohtunik andis Bolsonarole korralduse maski kanda

Brasiilia president Jair Bolsonaro eiramas maskikandmise kohustust.

FOTO: AP / Scanpix

Brasiilia föderaalkohtunik andis president Jair Bolsonarole korralduse avalikus kohas viibides kaitsemaski kanda, kuna paremäärmuslik liider on korduvalt eiranud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks rakendatud meetmeid.

Kohtunik Renato Borelli andis Bolsonarole korralduse lõpetada pealinnas maski kandmise kohustuse eiramine. Vastasel juhul seisab ta silmitsi 2000 reali (390 USA dollari) suuruse trahviga.

«Presidendil on põhiseaduslik kohustus järgida riigis kehtivaid seadusi, samuti edendada inimeste üldist heaolu, mis tähendab vajalike meetmete rakendamist kaitsmaks inimeste õigust tervisele,» kirjutas kohtunik esmaspäeval oma otsuses.

Korraldus maski kanda kehtib ka Bolsonaro valitsuse ja presidendikantselei töötajatele.

Asja andis kohtusse üks jurist, kes ütles, et president tuleks vastutustundetu käitumise pärast vastutusele võtta.

Maski kandmine avalikus kohas on Brasiilias kohustuslik alates aprillist.

Bolsonaro, kes on nimetanud koroonaviirust vaid «väikeseks gripiks», on korduvalt eiranud sotsiaalse vahemaa reegleid. Ta on toetusmeeleavaldustel kätelnud ja kallistanud poolehoidjaid. Ta on tavaliselt liikunud ringi ilma maskita.

Endine haridusminister Abraham Weintraub sai eelmisel nädalal 2000 reali trahvi, kuna osales pealinnas Brasilias Bolsonarot toetaval meeleavaldusel ilma maskita.

Brasiilias on kinnitust leidnud vähemalt 1 151 479 inimese nakatumine uude koroonaviirusesse. COVID-19 on nõudnud 52 771 inimese elu. Nende näitajatega jääb Brasiilia alla ainult USA-le.

Tagasi üles