Melbourne kehtestas Covid-19 tõttu osale linnast liikumispiirangud

Koroonaviiruse testi tegemine Melbourne'is.

FOTO: AFP / Scanpix

Austraalia suuruselt teine linn Melbourne maadleb Covid-19 nakkusjuhtumite järsu tõusuga ning seetõttu kästi sadadel tuhandetel inimestel Melbourne'i põhja- ja lääneosas koju jääda.

Victoria osariigis on alates möödunud teisipäevast tuvastatud 233 nakkusjuhtumit, neist enamus Melbourne'is, mis on Austraalia kontekstis järsk tõus, sest seni on viiruse levikut edukalt kontrolli all hoitud.

Osariigi peaminister Daniel Andrews ütles, et Melbourne'i liikumispiirangud algavad kohaliku aja järgi kolmapäeva südaöösel erinevates piirkondades, kus elab kokku üle 300 000 inimese.

Kodudest võib lahkuda vaid selleks, et minna tööle või kooli, käia toidupoes või osta teisi esmatähtsaid tooteid.

Teiste piirkondade elanikel on keelatud kõige hullemini nakatunud piirkondadesse sisenemine, linnaosasid valvavad politseipatrullid ning sõiduautodele tehakse pistelisi kontrolle.

«Tarvitusel on erakorralised abinõud,» ütles Andrews.

«Kuid viiruse iseloom on selline, see on nii kohutavalt nakkav, et kui me neid samme ei astu, siis oleme olukorras, kus peame kümne postiindeksi asemel kehtestama piirangud kõikidele postiindeksitele,» lisas ta, rääkides linna viirusest puudutatud piirkondadest.

«Selleni ma minna ei soovi.»

Andrews ütles, et palus peaminister Scott Morrisonil suunata Melbourne'i saabuvad rahvusvahelised lennud Austraalia teistesse linnadesse.

Genoomijärjestustest selgus, et «oluline arv» viirusepuhangutest oli seotud töötajatega, kes rikkusid viirusepiiranguid hotellides, kus hoitakse karantiinis välismaalt saabuvaid austraallasi, lisas Andrews.

25 miljoni elanikuga Austraalias on registreeritud 7800 Covid-19 nakkusjuhtumit ning 104 koroonasurma.

Arvatakse, et paljud piirkonnad on praktiliselt viirusest puutumata, mis võimaldab osariikidel leevendada märtsi lõpul kehtestatud piiranguid.

Victoria, kus viiruse levik tänu varasele piirangute kehtestamisele reisimise ja rahvakogunemiste osas pidurdus, oli piiranguid leevendamas kuni olukorra halvenemiseni möödunud nädalal.

Tagasi üles